Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuba – podział administracyjny i regiony turystyczne

Podziała administracyjny
Podział administracyjny obejmuje 15 prowincji oraz gminę specjalną (stolica Hawana). Każda z prowincji dzieli się na gminy. Na Kubie jest ich 168. Stolica Kuby składa się z 15 dzielnic. Od 1 stycznia 2011 wydzielono 2 nowe prowincje (Artemisa i Mayabeque). Powstały one z zlikwidowanej jednej prowincji, czyli Hawany. Z dawnej Hawany wyłączono stolicę. Otrzymała ona status gminy specjalnej.
 
Zabytki
Zabytki nawiązujące do historii Kuby można podziwiać w wielu malowniczo położonych miastach i miasteczkach tego kraju. Jego zwiedzanie trzeba rozpocząć od wyprawy do stolicy Kuby, czyli Hawany. Znajdują się tu liczne zabytki architektury kolonialnej. Stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Hawanie podziwiać można także dwie budowle o obronnym charakterze. Są to zamek de la Real Fuerza oraz twierdza El Morro. Warto się wybrać do takich miejscowości jak Matanzas, Cienfuegos, Trinidad, Holguin, Remedios czy Baracoa.
 
Atrakcje
Kuba charakteryzuje się wysoką atrakcyjnością turystyczną. To kraj, w którym dobrze będą czuły osoby, zainteresowane odkrywaniem kolonialnej przeszłości Kuby. Miłośnicy sportów wodnych, w tym szczególnie nurkowania i dalekomorskich połowów na pewno nie będą rozczarowani. Na Kubie funkcjonuje wiele bardzo dobrze wybudowanych pól golfowych. Na amatorów słonecznych kąpieli czekają piękne, malowniczo położone plaże. Rozczarowani nie wyjadą stąd także ci, którzy będą chcieli poznać prawdziwe życie Kubańczyków, szczególnie ich egzotyczną religię. I niewątpliwie, większość turystów doceni roztańczone i rozśpiewane życie nocne.
 
Ciekawe miejsce
Będąc na Kubie warto wybrać się na plantację trzciny cukrowej. Należy pamiętać, że kraj słynie z produkcji znanych na całych świat cygar. W Pinar del Rio produkowany jest najlepszy tytoń. Farmerzy udostępniają swoje plantacje zwiedzającym, pokazując turystom proces przygotowywania kubańskich cygar. Warto zwiedzić fabrykę, w której produkowany jest tradycyjny kubański napój Cuban Punch (rodzaj owocowego drinka). Zakład ten znajduje się w Pinar del Rio. Będąc na wakacjach na Kubie można się wybrać na wycieczkę do zrekonstruowanej wioski indiańskiej w Guamie czy 0mauzoleum Che Gevary w Santa Clara.
Popularne miasta: