Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuba - pogoda i klimat

Klimat

Na Kubie panuje klimat równikowy wilgotny. W praktyce oznacza to, że zawsze jest tu ciepło. Odczuwalny jest wpływ pasatów, które są przeważającymi wiatrami na tym obszarze. Występują dwie pory roku: sucha (od listopada do kwietnia) oraz deszczowa (od maja do października).  Najwięcej opadów odnotowuje się w październiku, listopadzie i maju. Jednak mają one przelotny charakter. We wrześniu oraz październiku mogą pojawić się huragany oraz cyklony. Najczęściej te zjawiska pogodowe występują w Hawanie oraz na terenie prowincji Pinar del Río.

 

Pogoda

Cechą charakterystyczną tego kraju jest to, że nie występują tu duże różnice w temperaturach sezonowych. Średnia temperatura roczna wynosi około 25°C, zaś temperatura wody przynajmniej 24 °C. Najwyższe temperatury sięgające nawet 34 °C przypadają na okres cod czerwca do września. Najlepszą porą na podróż na Kubę jest okres od listopada do kwietnia. Nie ma wtedy upałów. Nieco zmniejsza się także wilgotność powietrza, która najczęściej jest na poziomie 80%.

 

Aktualna pogoda na Kubie ponizej

 

Popularne miasta: