Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Korsykę

Kiedy warto jechać
Sezon wakacyjny na Korsyce trwa w zasadzie jedynie na przestrzeni wakacji, a jego szczyt wypada w lipcu, kiedy temperatury powietrza osiągają zwykle średnie wartości na poziomie 30 stopni Celsjusza. Jest to dobry czas na wakacje na wyspie dla tych, którzy lubią upały i wesoły gwar zapełnionych turystami kurortów, jednak zdecydowanie trudniej tu wtedy o spokój, a przy planowaniu tras zwiedzania należy uwzględniać spore postoje w kolejkach do poszczególnych obiektów. Jeśli nie zależy nam na atmosferze rodem z Saint-Tropez, na Korsykę zdecydowanie lepiej wybrać się wiosną (w maju i czerwcu temperatury przekraczają już 20 stopni Celsjusza) lub we wrześniu, kiedy Morze Śródziemne jest najcieplejsze, dni pozostają słoneczne, a upały i tłumy turystów nie dokuczają już tak bardzo. Najprzyjemniej swoje wakacje można wówczas spędzić w dwóch miejscowościach położonych na przeciwległych krańcach wyspy – południowym Bonifacio lub północnej Bastii – gdzie obok przepięknych plaż na turystów czekają również XV-wieczne starówki, zabytkowe przystanie, widokowe deptaki i niedrogie restauracje oferujące specjalności korsykańskiej kuchni.
 
Wycieczki, wczasy
Wycieczkę na Korsykę możemy zorganizować stosunkowo łatwo na własną rękę, zwłaszcza, jeśli podróżujemy z plecakiem – podgórskie miejscowości oferują nadal tanie i dosyć liczne miejsca noclegowe w schroniskach, czy na kempingach, których nie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem; nieco trudności może nastręczać sama podróż z Polski na Korsykę (nie posiadamy bezpośredniego połączenia lotniczego) bilety z transferami na jednym z lotnisk kontynentalnej Francji możemy jednak zakupić on-line bezpośrednio na stronie linii Air France.
 
Przy dłuższej wyprawie, na tygodniowe lub dwutygodniowe wczasy, opcją zdecydowanie bardziej korzystną jest wykupienie pakietu w jednym z biur podróży specjalizujących się w rynku francuskim. Ogromnym plusem tego typu ofert jest bezpośredni transport na jedno z korsykańskich lotnisk liniami czarterowymi oraz gwarancja pobytu w jednym z renomowanych hoteli, które możemy sprawdzić jeszcze przed wyjazdem na wczasy. Na Korsyce biura informacji turystycznej nie są obecne w każdym z nadmorskich miasteczek, toteż przy poruszaniu się po wyspie podpowiedzi polskojęzycznego rezydenta okazują się niezwykle cenne i pomocne w wyłuskaniu najciekawszych atrakcji regionu.
 
Oferty i ceny
W sezonie letnim oferty wczasów na Korsyce pojawiają się w większości biur podróży, a ich ceny – w zależności od wybranej przez nas miejscowości i standardu hotelu – wahają się w okolicach 4-5 tys. zł na osobę za tygodniowy pobyt; wycieczkę zorganizują dla nas tacy touroperatorzy, jak Neckermann, Tui, czy Ecco Holiday. Na ciekawe oferty przez cały rok możemy liczyć w biurze podróży Rainbow Tours, w którego katalogu znalazła się wycieczka objazdowa po Korsyce i Sardynii w opcji jedno- lub dwutygodniowej. Za krótsze wczasy z podstawowym wyżywieniem zapłacimy tu ok. 3 tys. zł, zaś dłuższe – z kilkoma dniami na słodkie plażowe lenistwo – to wydatek 4-4,5 tys. zł.
Popularne miasta: