Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty na Korsykę

Lotniska
Na niewielkim terytorium Korsyki znajdują się aż cztery międzynarodowe porty lotnicze: na północy Aéroport Bastia-Poretta i Aéroport Calvi-Sainte-Catherine, zaś na południu Aéroport Ajaccio-Campo dell'Oro oraz Aéroport Figari Sud Corse. Z każdego z nich kursują autokary rozwożące turystów do największych ośrodków na wybrzeżu, w sąsiedztwie terminali rozlokowano również stacje kolejowe łączące się z dwiema głównymi trasami wyspy.
 
Połączenia z Polski
Wszystkie z korsykańskich lotnisk posiadają stałe połączenia liniami Air France z najważniejszymi portami na terenie Francji, jak Paryż-Orly, Marsylia, Nicea, czy Lyon, pragnąc przedostać się na wyspę z Polski drogą lotniczą najlepiej więc skorzystać z jednego z transferów z przesiadkami w tych miastach. Sezonowo – w okresie lipca i sierpnia – na Korsykę latają również tacy przewoźnicy, jak Air Berlin, Germanwings, czy Luxair, toteż do Ajaccio lub Bastii możemy dostać się także z Kolonii, czy Luksemburga. Ceny podobnych transferów wahają się od 800 zł do nawet 2,000 zł.
 
Tanie loty
Jedynym tanim przewoźnikiem lądującym na Korsyce jest EasyJet, połączenia z Genewy, Londynu lub Paryża realizowane są jednak tylko w okresie wakacyjnym. Korzystając z oferty promocyjnej lub rezerwując nasz bilet z dużym wyprzedzeniem podróż w obie strony możemy zorganizować za ok. 600-700 zł.
 
Popularne miasta: