Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Korsyka - pogoda i klimat

Klimat 
Korsyka leży w strefie klimatu podzwrotnikowego o śródziemnomorskiej odmianie, stąd panują tu zwykle przyjemne temperatury o niewielkich wahaniach. Ilość dni słonecznych przeważa nad deszczowymi – na bezchmurną pogodę możemy liczyć na przestrzeni ok. 230 dni w roku. Odrębnym klimatem charakteryzują się tereny wysokogórskie w głębi lądu – na wnoszących się ponad 2000 metrów nad poziomem morza szczytach nawet w okresie letnim zalega śnieg.
 
Pogoda
Szczytem sezonu turystycznego na Korsyce jest lipiec, kiedy średnie temperatury dochodzą do wartości 27 stopni Celsjusza; opady deszczu występują w tym okresie niezwykle rzadko, upały skutecznie łagodzi jednak morska bryza. Na świetną pogodę możemy liczyć w o wiele dłuższym okresie, letnie temperatury (powyżej 20 stopni Celsjusza) pojawiają się bowiem na wyspie już w maju i trwają nierzadko do końca października. Temperatury wody, zwłaszcza u południowych brzegów Korsyki, osiągają na przełomie sierpnia i września wartości powyżej 24 stopni. Korsykańska zima jest bardzo łagodna, z temperaturami rzadko spadającymi poniżej 10 stopni Celsjusza, a pora deszczowa przypada zwykle na styczeń i luty. Wiosna jest krótka, przeważnie pogodna i ciepła – w marcu i kwietniu słupek rtęci wskazuje zwykle kilkanaście stopni, tworząc aurę sprzyjającą wędrówkom po zabytkowych starówkach i niższych partiach gór.
 
Popularne miasta: