Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi na Korsyce

Ceny
Na przestrzeni ostatnich 20 lat nadmorskie miejscowości Korsyki znacząco zmieniły swoje oblicze, przekształcając się z sennych wiosek rybackich w tętniące życiem kurorty. Baza noclegowa wyspy rozrosła się do ponad 1,500 obiektów, z najszerszą ofertą w Porto-Vecchio, Calvi, Bonifacio i Ajaccio, dając odwiedzającym Korsykę turystom ogromny wybór w zakresie standardu i kosztów ich wypoczynku. Poza szczytem sezonu wakacyjnego miejsce na polu namiotowym znajdziemy już za 10-15 EUR, a do noclegu często dokupić można również posiłki (ok. 18 EUR za kolację i śniadanie). W schroniskach, hostelach, czy skromnych pensjonatach prześpimy się za ok. 20-30 EUR, zaś ceny w średniej klasy hotelach przy śródziemnomorskim brzegu wahają się zwykle w okolicach 40-50 EUR za pokój dwuosobowy. W najbardziej luksusowych resortach Bonifacio, czy Porto-Vecchio pokoje dwuosobowe z pełnym wyżywieniem w cenie to wydatek ok. 250-300 EUR.
 
Godne polecenia
Goście przybywający na Korsykę są zwykle najbardziej zadowoleni z hoteli o wysokim standardzie, oferujących podobny poziom usług jak te znane z Lazurowego Wybrzeża, ale znacznie niższe ceny. Za godne polecenia turyści uznali takie obiekty, jak Hotel Version Maquis w Bonifacio, Demeure Loredana w Saint Florent, czy U Pirellu Residence w Porto-Vecchio – trzy- lub czterogwiazdkowe kompleksy położone w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, z własnymi basenami, udogodnieniami Spa i znakomitymi restauracjami oferującymi smakołyki lokalnej kuchni. Spośród bardziej ekonomicznych propozycji największym zainteresowaniem cieszy się Sud Hotel położony na południu Bastii, doskonale zlokalizowany w pobliżu plaży i stacji kolejki, słynący z przemiłego personelu i znakomitych posiłków.
 
Kwatery prywatne
Zdecydowanie najwięcej kwater prywatnych zgromadziło się w okolicach Porto-Vecchio – na terenach znanych ze swego kameralnego uroku i bliskości natury nie skażonej jeszcze betonową zabudową współczesnych kurortów. Domki letniskowe lub niewielkie apartamentowce są wynajmowane przez właścicieli przyrządzających niejednokrotnie dla swych gości regionalne posiłki, a ich niewątpliwym atutem są widoki na plażę lub skalne brzegi rozpościerające się z balkonów i tarasów. Ceny wynajmu domku lub mieszkania dla czterech osób zaczynają się od ok. 60-70 EUR za noc, kwatery prywatne stanowią więc poważną konkurencję dla hoteli i pensjonatów w pobliżu centrum miasta.
Popularne miasta: