Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Estonii

Najpopularniejsza plaża w Estonii znajduje się w okolicach stolicy kraju - Tallinu. Choć znajduje się nad Morzem Bałtyckim, to jednak w przeciwieństwie do Polski jest praktycznie nie odwiedzana przez turystów. Jest to o tyle warte odnotowania, że rejony te słyną z czystszej i cieplejszej wody, obszernych plaż, nadających się idealnie do wypoczynku z dala od zgiełku miast. Co więcej, ceny okolicznych hoteli czy prywatnych apartamentów oferujących nocleg, są znacznie niższe niż w Polsce. 
 
Jeśli jesteśmy nastawieni na zwiedzanie zabytków, to w nadmorskich okolicach Estonii znajduje się stolica kraju – Tallin. Znajdziemy tu liczne, protestanckie budowle sakralne oraz cerkwie prawosławne. Duża część miasta – szczególnie Stare Miasto – rozwijała się w duchu gotyckim, stąd możemy tu spotkać liczne kościoły, m.in.  XIII-wieczny kościół św. Mikołaja, XIII-XIV-wieczny Św. Michała zamieniony później na prawosławną cerkiew czy XIV-wieczny Kościół Świętego Ducha. Oprócz gotyku, duży wpływ na rozwój Tallinu miała również epoka Renesansu. Warto dodać, że Stare Miasto zostało w 1997 roku wpisane na listę światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. 
 
Dziś stolica Estonii jest chętnie odwiedzana przez miłośników zabytków gotyckich i renesansowych, choć poziom turystyki nie jest jeszcze rozwinięty na takim poziomie, jak choćby na Litwie. Zarówno stolica, jak również okoliczne plaże są idealnym miejscem do wyjazdu na wczasy, choć biura turystyczne nie proponują zbyt wiele ofert w te rejony. 
Popularne miasta: