Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Estonia – pogoda i klimat

Estonia znajduje się pod wpływem klimatu morskiego. Lato jest bardzo słoneczny, natomiast zimy śnieżne. Najwyższe temperatury występują od maja do sierpnia. W okresie letnim wynoszą ok. 20-25 stopni Celsjusza, natomiast średnia temperatura latem wynosi 16,4 stopnie Celsjusza. Ciekawym zjawiskiem są tzw. „białe noce”, które w Estonii rozpoczynają się pod koniec czerwca i trwają do pierwszej połowy lipca. W tym czasie dzień wydłuża się do 19 godzin, a noc jest praktycznie cały czas jasna.

Obfite opady występują najczęściej jesienią oraz wiosną. W Estonii panują bardzo długie, mroźne i śnieżne zimy, dlatego ta pora roku nie jest rekomendowana turystom. Temperatury wynoszą wówczas między 0 stopni Celsjusza, a -10 stopni Celsjusza. Ze względu na występowanie silnych frontów z północy i wschodu, w niektórych regionach kraju temperatury mogą sięgać nawet do -30 stopni Celsjusza. Szczególnie uciążliwy w okresie zimowym jest śnieg, który utrzymuje się od końca listopada nawet do pierwszej połowy kwietnia. Pomimo niesprzyjających warunków, latem temperatura w Bałtyku wynosi nawet do +25 stopni Celsjusza, dzięki czemu rejony morskie przyciągają w okresie wakacyjnym wielu turystów z kraju i zagranicy.

 

Popularne miasta: