Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Egiptu

Wycieczki
W ofercie biur podróży znajdziemy wiele objazdowych wycieczek do Egiptu. W programie zwiedzania znajduje się oczywiście Kair, Giza ze wspaniałymi piramidami i Sfinksem, Luksor, starożytne Teby, świątynia Horusa w Edfu, Kom Ombo, Asuan i półwysep Synaj. Ponadto podczas wycieczki można uczestniczyć w rejsie statkiem po Nilu i wypocząć w słonecznej Hurghadzie lub Szarm el-Szejk. Za dwa tygodnie pobytu w Egipcie obejmujące tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku zapłacimy ok. 2300 – 2900 zł. Cena ta obejmuje przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w obiektach 3-gwiazdkowych, wyżywienie, transfery autokarem, opiekę polskiego pilota i ubezpieczenie. Dodatkowe opłaty, które nie są wliczone w koszty obejmują wizę egipską (25 USD), bilety wstępów oraz wycieczki fakultatywne. 
 
Osoby, które chciałyby podczas jednej wycieczki zobaczyć dwa oblicza wschodu, mogą wybrać wycieczkę objazdową po Egipcie i Jordanii. Zazwyczaj trwa ona 7 dni i kosztuje ok. 2300 złotych. Program obejmuje zwiedzanie półwyspu Synaj, Petry, Zamku Ajlun, miejsca chrztu Chrystusa, odpoczynek nad Morzem Martwym, Dolinę Jordanu, Amman i Wadi Rum. 
 
Wczasy
Zdecydowana większość turystów wybiera Egipt jako miejsce wypoczynku. Najpopularniejszym kierunkiem jest Wybrzeże Morza Czerwonego i półwysep Synaj.  Hurghada, El Gouan, Asuan oraz Szarm el-Szejk są najchętniej odwiedzanymi kurortami przez wczasowiczów. Za tygodniowe wczasy w Egipcie zapłacimy od 1000 do 3000 złotych. Warto wybrać opcję all inclusive, która zawiera przelot, zakwaterowanie, wyżywienie i napoje. W ten sposób nie będziemy musieli się o nic martwić i w spokoju odpoczniemy. Gdy znudzi nam się leżenie na plaży zawsze możemy skorzystać z wycieczek fakultatywnych, oferowanych przez polskie lub egipskie biura podróży. 
 
Plaże
Hotele w Egipcie często dysponują swoimi prywatnymi plażami, które są czyste i zadbane. Najpopularniejsze znajdują się w: Szarm el-Szejk, Hurghadzie, Dahab i przy południowej części półwyspu Synaj, nad Morzem Czerwonym. Natomiast najlepszą plażą nad Morzem Śródziemnym jest Ma-mura w Aleksandrii.
 
Plaże w Egipcie to są doskonałym miejscem dla pasjonatów sportów wodnych - windsurfingu i kitesurfingu. Tutejszy podwodny świat z pięknymi rafami koralowymi oraz bogatą fauną i florą zachwyci zarówno początkujących, jak i zaawansowanych nurków. Miłośnicy nurkowania powinni odwiedzić plaże: Taba, Soma Bay, kurort El Gouna oraz Safaga z centrum nurkowym Duck Dives Center. Osoby, które podczas podwodnych wojaży pragną spotkać rekina powinny wybrać się na plażę w Marsa El Alam. 
Popularne miasta: