Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Podróż przez Egipt

W Egipcie obcokrajowcy muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Nie obowiązuje zielona karta, na miejscu należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Aby wypożyczyć samochód należy mieć ukończone 21 lat. Aby wjechać do Egiptu własnym samochodem najlepiej wykupić Carnet de Passages en Douane. Jest to międzynarodowy dokument pozwalający na wjazd do różnych krajów bez dodatkowych opłat celnych. Wystawia się go na konkretną osobę i na konkretny pojazd. Nie wolno wjeżdżać do Egiptu samochodami terenowymi i samochodami typu diesel. Oprócz tego na przejazd niektórymi drogami potrzebne są zezwolenia, a niektórymi drogami można poruszać siętylko w konwoju.

Autostrady w Egipcie są płatne. Najbardziej uczęszczaną trasą jest autostrada Kair – Aleksandria.

Wyposażenie obowiązkowe

Samochody i motocykle muszą być wyposażone w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

Oświetlenie

W Egipcie kierowcy jeżdżą bez świateł nawet po zmroku. Kiedy spotykają się dwa auta włączają światła tylko na chwilę, aby móc się wyminąć. Takie zachowanie wynika z przekonania, że…po ciemku widać lepiej i chęci uniknięcia oślepienia innych użytkowników drogi światłem reflektorów.
Generalnie nie ma większego problemu ze znalezieniem warsztatów samochodowych. Dobre stacje naprawcze, z oryginalnymi częściami znajdują się jednak tylko w Kairze i Aleksandrii.

Popularne miasta: