Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Chicago

Samemu czy z biurem?
Wycieczkę do Chicago można zorganizować we własnym zakresie lub skorzystać z pomocy biura podróży. Bardzo korzystną opcją wydaje się również samodzielnie dotarcie na miejsce, a następnie zamówienie jednej z wielu opcji zwiedzania oferowanych przez różne, w tym polskie instytucje turystyczne, np. Rek 5 Star Travel (1 dzień zwiedzania kosztuje 50 dolarów) lub Tramp Travel. Z Polski do Chicago można dostać się  samolotem, na przykład z Warszawy na lotnisko Chicago-O’Hare, a stamtąd przejechać metrem do samego centrum miasta. Ceny lotów są zróżnicowane, w zależności od linii, średnio mieszczą się w granicach od 1400 do ponad 3000 zł.

Jak zwiedzać?
Chicago jest miastem, które w zależności od preferencji można zwiedzać na kilka różnych sposobów. Do wyboru jest bowiem objazd miasta autokarem z pomocą przewodnika, rejs statkiem po rzece Chicago, jazda nadziemną kolejką El lub piesza wycieczka.

Wycieczka autokarem
Wycieczkowy autobus Chicago Trolley Co rozpoczyna swoją trasę pod Sears Tower albo Michigan Tower na Michigan Avenue i obejmuje cały obszar Loop. Objazd zabytkowej części miasta trwa około dwóch godzin. W trakcie przejażdżki można zapoznać się z lokalną, typowo chicagowską architekturą – obejrzeć niebotyczne drapacze chmur, zobaczyć najważniejsze muzea i centra sztuki. Cena biletu nie przekracza 30 dolarów. Większą część miasta można natomiast zwiedzić liniami American Sightseeing lub Gray Line.

Rejs statkiem
Dużą popularnością cieszą się rejsy wodne po rzece Chicago. W tym zakresie istnieje szeroki wybór: można rozpocząć wycieczkę przy Navy Pier lub przy ulicach Michigan i Wacker. Co do środka transportu – zależnie od upodobań – istnieje możliwość rejsu małym statkiem spacerowym Architectural Criuse lub łodzią Wendella Sigthseeing oraz Mercury Tours.

Jazda kolejką nadziemną El
Jazda kolejką nadziemną odbywa się w nieco mniej komfortowych warunkach, jednak daje możliwość zobaczenia wielu interesujących atrakcji, na przykład zabytkowej stacji Quincy z 1897 roku, Federal Center 2, czyli gmachów Dirksen Building i Kluczynski Building czy interesujący wizualnie budynek więzienny Metropolitan Correctional Center 1.

Piesza wycieczka
Chicago z powodzeniem można również zwiedzać pieszo – korzystając jedynie okazyjnie z miejskich środków lokomocji. Stwarza to okazję do zobaczenia Akademii Sztuk Pięknych – Fine Arts Building lub Roosevelt Univeristy. Ponadto można zwiedzić Chase Tower, najwyższy budynek bankowy na świecie czy obejrzeć rzeźby słynnych artystów: Picassa na Daley Center Plaza, Joana Miro („Chicago”) na Washington Street, Marca Chagalla czy Caldera. Interesującym akcentem wycieczki z pewnością okaże się również spacer Aleją Solidarności, gdzie można zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika i Tadeusza Kościuszki.

Popularne miasta: