Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Chicago

Informacje ogólne
Najważniejszym międzynarodowym portem lotniczym Chicago jest Chicago-O’Hare (O’Hare International Airport), drugie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Stanów Zjednoczonych i trzecie na świecie. Znajduje się ono 27 kilometrów od miasta, posiada cztery terminale lotnicze, w tym jeden wyłącznie do ruchu międzynarodowego (Terminal 5).
Lotnisko obsługuje około 75 milionów pasażerów rocznie. Loty międzynarodowe odbywają się tu w 60 kierunkach, a oferta dostępnych przewoźników obejmuje 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii Cargo.

Drugim międzynarodowym portem lotniczym w obrębie Chicago jest Midway Airport, które składa się z Hallu A, B i C. Ponadto w pobliżu miasta znajdują się jeszcze cztery lotniska: Chicago FSS, Chicago Gary Regional, South Bend oraz Chicago Rockford (dwa ostatnie oddalone ponad 100 kilometrów od miasta).

Transport na lotnisko i do miasta
Lotnisko Chicago-O’Hare posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne do centrum miasta. Można skorzystać na przykład z taniej kolejki metra CTA (Chicago Transit Authority) – bilet kosztuje tylko około 2 dolarów, autobusu Continental Airport Express lub taksówki (koszt to około 40 dolarów).

Można również wypożyczyć samochód – wypożyczalnie są zlokalizowane na najniższym poziomie terminali 1, 2 i 3. Z kolei z lotniska Midway dojedziemy do Chicago autobusami Omega Airport Shuttle.

Połączenia z Polski i koszty przelotu
Średni czas trwania lotu z Polski do Chicago trwa od 9 do 12 godzin. Połączenia z Polski obejmują loty bezpośrednie i z przesiadką. Te pierwsze odbywają się jedynie z Warszawy (lotnisko Okęcie im. Fryderyka Chopina), głównie Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Pozostali przewoźnicy oferują przeloty z międzylądowaniem. Są to Deutsche Lufthansa, KLM, Air France, British Airways, United Airways czy Swiss International Air Lines. Z przesiadką można się dostać do Chicago również z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa. Jeśli chodzi o tanie loty, koszty przelotu są zróżnicowane, wahają się średnio w przedziale od 1400 zł do ponad 3000 zł.

Dane kontaktowe:
Chicago O’Hare International Airport
10000 West O’Hare
Chicago, IL, 60666 United States
Tel. (773) 686-3700
Email: [email protected]

Chicago Midway International Airport
5700 South Cicero Ave
Chicago, IL, 60638 United States
Tel. (1 773) 838 – 0600

Popularne miasta: