Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Chicago - zabytki i atrakcje

Zabytki
Chicago jest miastem, które podobnie jak inne amerykańskie metropolie nie posiada wielowiekowej tradycji, jego początki sięgają bowiem XIX wieku. Pierwotna drewniana zabudowa uległa zniszczeniu w wielkim pożarze w 1871 roku. Zastąpiły ją budynki murowane oraz nowoczesne drapacze chmur. Do dnia dzisiejszego zachował się Reliance Building, wzniesiony w latach 1890 – 1894, zaprojektowany przez Daniela Burnhama. Stanowi on przykład tak zwanego chicagowskiego stylu architektury. Ponadto znajduje się tu słynny Willis Tower – najwyższy budynek w Ameryce Północnej. Zabytkowa część miasta tradycyjnie nazywana jest przez mieszkańców „Loop”, czyli „pętla”, ponieważ otaczająca centrum nadziemna kolejka El (elevated train) tworzy charakterystyczne wizualne zapętlenie.

Zwiedzanie
Zwiedzanie Chicago obfituje w wiele interesujących i oryginalnych niespodzianek. Miłośnicy sztuki znajdą tu okazję do zobaczenia imponującej kolekcji malarstwa z okresu od XII do XX wieku w Art Institute of Chicago,  w którym poczesne miejsce zajmuje The Art Institute’s Modern Wing prezentujące dzieła nowoczesne. Podobnego typu rozrywki dostarczają również Chicago Shakespeare Theater oraz Music Box Theatre. Największy zbiór sztuki użytkowej można natomiast zobaczyć w Millenium Park na terenie Grant Parku.

Ciekawe miejsca
Chicago oferuje również wiele atrakcji dla amatorów natury i prehistorycznych dziejów globu. Nie sposób nie odwiedzić na przykład Lincoln Park Zoo – oryginalnego ogrodu zoologicznego, w którym mamy okazję z bliska przyjrzeć się na przykład dojeniu krów. Na terenie Museum Campus Chicago można z kolei wybrać się do Muzeum Historii Naturalnej, ze zbiorami archeologicznymi, Akwarium Shedda z licznymi gatunkami zwierząt wodnych oraz Planetarium Adlera. Wspaniały dzień na łonie natury najlepiej natomiast spędzić w Navy Pier, nad jeziorem Michigan. Można tu na przykład zakupić bilet na statek i udać się na malowniczy rejs po rzece Chicago. Z kolei miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą w mieście wiele okazji do rozwijania sportowego zapału, miedzy innymi Midway Plaisance Ice Rink – olbrzymie lodowisko w Hyde Park.

Atrakcje
Jedną z turystycznych zalet miasta jest jego wyjątkowa żywotność – o każdej porze roku organizowane są tu atrakcje, które nie pozwalają się nudzić nawet najbardziej wymagającym przyjezdnym. Liczne koncerty, wystawy, przedstawienia, jak choćby recitale muzyczne odbywające się od maja do września w malowniczej scenerii ogrodu botanicznego (Chicago Botanic Garden w Glencoe) przyciągają rzesze ludzi. Typowo lokalnym zwyczajem jest również Green City Market, czyli festiwal kulinarny, na którym można spróbować tradycyjnych przysmaków.

Popularne miasta: