Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Chicago

Ceny
Ceny w Chicago należą do najwyższych w Stanach Zjednoczonych – produkty i towary posiadają tu największy podatek VAT. Przekłada się to zarówno na koszty benzyny, jak i  żywności i usług. Walutą obowiązującą w Chicago jest dolar amerykański (USD), którego wartość w przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie wynosi aktualnie 3,13 zł.

Ceny paliw
Ceny benzyny w Chicago są bardzo wysokie, we wrześniu 2013 roku wynosiły: 3, 92 dolara za galon (czyli równowartość 3,78 litra) paliwa premium, 3,77 dolara za paliwo średniooktanowe oraz 3,58 za galon regularnej benzyny.

Ceny produktów spożywczych
Jeśli chodzi o ceny produktów spożywczych, za chleb zapłacimy obecnie 1,99 USD, masło 2,99 dolara, 10 sztuk jajek kosztuje 2 dolary, mleko 2, 29 USD, kilogram szynki to średnio 7 dolarów, makaron 0,99 USD, woda mineralna 1,99 USD, kawa 4,99 USD, herbata 1,99 USD, cukier 2,99 USD, czekolada 0,99 USD.

Ceny w restauracjach
Jedną z najdroższych restauracji w Chicago jest lokal Everest z kuchnią francuską, gdzie przeciętna cena rachunku to aż 500 dolarów. W restauracjach włoskich można zjeść posiłek za średnio od 19 do 80 dolarów.
W barach szybkiej obsługi natomiast ceny wahają się od 1 do około 20 dolarów. W podobnej kwocie można również zamówić posiłek w kawiarniach serwujących śniadania i popularne brunche.

Ekskluzywne galerie handlowe
Najwięcej pieniędzy wydamy oczywiście w ekskluzywnych centrach handlowych, zlokalizowanych przy Michigan Ave i State Street. Można tu spodziewać się towarów takich marek, jak Carson Pirie Scott and Co, Lord and Taylor i Saks Fifth Avenue.

Wielkie centra zakupowe
Największe rzesze turystów, ale też mieszkańców miasta przyciągają z kolei olbrzymie centra handlowe, czyli siedmiopiętrowe Marshall Fields na skrzyżowaniu State i Washington oraz domy towarowe w okolicznych miasteczkach, na przykład Orland Park.

Zakupy w dostępnych cenach
Zakupy w bardzo dostępnych cenach można natomiast zrobić w sieciach: Goldblatts, Venture, Target, Wall-Mart czy Montgomery Ward. Ponadto można tu wymienić Brickyard na skrzyżowaniu Diversey i Naragansett Avenue, Chicago Place przy North Michigan, Harlem Irving Plaza przy North Harlem. Najtańsze produkty żywnościowe są do nabycia w Aldi, Cup Foods czy Buter.

Popularne miasta: