Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Brazylii

Wycieczki
Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki objazdowe organizowane przez biura podróży. Wynika to z faktu, że Brazylia nie należy do najbezpieczniejszych krajów, więc lepiej zwiedzać ją w większych grupach. Bardzo ciekawą opcją jest zwiedzanie Brazylii i Argentyny. Podczas 12-dniowej wycieczki można zobaczyć: Buenos Aires, Foz do Iguacu, Wodospady Iguazu, Rio de Janeiro, Copacabanę, Petropolis, Górę Corcovado i Głowę Cukru. Jeśli możemy sobie pozwolić na wydanie większej sumy pieniędzy warto wybrać wycieczkę objazdową obejmującą pięć państw Ameryki Południowej: Brazylię, Paragwaj, Urugwaj, Argentynę i Chile. W ciągu dwóch tygodni (poza wymienionymi już wyżej miejscami), za ok. 12 tysięcy złotych, można zwiedzić m.in. Ciudad del Este, Puerto Iguazu, Santiago de Chile, Vina Del Mar, Valparaiso, Mendoza, Colonia del Sacramento i Montevideo. W cenę tego typu wyjazdów wliczone są śniadania i obiadokolacje, opieka przewodnika, ubezpieczenie, przeloty, transfery oraz noclegi w obiektach 2 i 3-gwiazdkowych. 
 
Wczasy
Osoby marzące o wypoczynku w Brazylii powinny wybrać Salvador, Rio de Janeiro, Brasilię, Fortalezę lub Praia do Futuro (Bahia). W tych malowniczych miejscowościach znajdują się piękne plaże i nowoczesne hotele. Turyści poszukujący spokoju coraz chętniej wybierają Angra Dos Reis (Wielką Wyspę), która jest oddalona ok. 150 km od Rio de Janeiro. Za pobyt trwający od 7 do 10 dni, w hotelach 4 lub 5-gwiazdkowych zapłacimy od 7 do 10 tysięcy złotych. Wybierając opcję bez wyżywienia koszty zmniejszają się do 5 tysięcy złotych. 
 
Plaże
Brazylijskie plaże są niezwykle urokliwe – szerokie, piaszczyste i tętnią życiem. Za najpopularniejsze uznaje się miejskie plaże w Rio de Janeiro (Copacabana i Ipanema) oraz te w regionie Bahia (Praia do Forte, Ondina, Corsário Amaralina, Pituba, Armaçao, Rio Vermelho). Cudowne są również plaże w Salvadorze (Barra), Amazonii (Manaus) oraz Ponta Negra Beach umiejscowiona nad brzegami rzeki Rio Negro. Ponadto archipelag wysp Fernando de Noronha oferuje dziką scenerię i kilka spokojnych plaż m.in.: Baia do Sancho, Praia do Leao, Praia do Cachorro, Praia de Atalaia oraz Baia dos Porcos.
Popularne miasta: