Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia brazylijska

Do podstawowych produktów używanych w kuchni brazylijskiej zalicza się: ryż (arroz), czarną fasolę (feijao) i mąkę z manioku (zwaną farofel lub farinha). Komponuje się z nich zestaw (prato feito) lub posiłek dnia (prato do dia) i dodaje się steki (carne), mięso z kurczaka (frango) lub ryby (peixe). Tego typu zestawy są niedrogie, a porcje są bardzo duże. Jednak jedzenie codziennie tej samej kombinacji produktów jest monotonne. Dlatego Brazylijczycy urozmaicają sobie posiłki i chętnie spożywają sushi, sałatki, owoce morza, mięso z rusztu i ostre papryczki. 
 
We wszystkich tutejszych miasteczkach są pijalnie soków owocowych. Wynika to z faktu, że brazylijskie soki owocowe (sucos) są niesamowicie pyszne. Kolejnym cenionym napojem w Brazylii jest mate - herbata o działaniu odświeżającym oraz kawa (cafezinho) – bardzo mocna, gorąca, słodka i bez mleka. Można ją kupić we wszystkich barach i bufetach. Innym bardzo popularnym napojem jest „szampan” guaraná, który ma właściwości pobudzające. Jeśli chodzi o trunki alkoholowe to Brazylijczycy najchętniej piją rum z trzciny cukrowej (zwany cachaça lub pinga) i piwo (cerveja). Najlepiej marki Antarctica, Brahma bądź Chopp (jest uznawane za symbol brazylijskiej cywilizacji).
Popularne miasta: