Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Brazylii

Ceny w Brazylii są zbliżone do cen obowiązujących w Polsce. Najdroższej jest w stolicy karnawału - Rio de Janeiro. Obowiązującą walutą jest real brazylijski (BRL lub R$). Za półtoralitrową butelkę wody mineralnej zapłacimy ok. 2,94 BRL, a za piwo w puszce ok. 4 BRL. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 20 BRL. Za jednoprzejazdowy bilet na publiczne środki transportu zapłacimy 3 BRL, a za kilometr jazdy taksówką ok. 6 BRL. Gotówkę można wymieniać w hotelach, biurach podróży, bankach i kantorach. Najlepiej skorzystać z ostatniej opcji, ponieważ kantory nie pobierają prowizji. 
 
Planując zakup pamiątek, możemy skorzystać z oferty przygotowanej przez centra handlowe, mniejsze sklepiki, butiki lub stragany. Kartka pocztowa kosztuje ok. 1 BRL, a znaczek do Polski 2 BRL. W Brazylii za nieduże pieniądze można kupić bawełnianą odzież oraz wyroby skórzane, tj. buty, portfele, torebki. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również rękodzieła artystyczne - w szczególności te stworzone przez ludy indiańskie, instrumenty muzyczne, płyty CD z tutejsza muzyką oraz produkty kultu candomblé, czyli amulety i figurki bożków afro-brazylijskich oraz kadzidła zwiększające atrakcyjność seksualność czy sprawność intelektualną. 
Popularne miasta: