Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Argentyny

Plaże
Argentyńskie plaże są dostępne dla turystów i miejscowych praktycznie przez cały rok. Większość z nich jest szeroka, piaszczysta, idealnie utrzymana i mało tłoczna. Najsłynniejszy ośrodek turystyczny Mar del Plata znajduje się w odległości ok. 400 km od Buenos Aires. Miasto istnieje od 1847 roku i każdego roku, w okresie od grudnia do kwietnia odwiedza je ponad pół miliona turystów. Duża liczba hoteli, restauracji, dyskotek, pól golfowych, przystani jachtowych, kasyno i niesamowicie piękne plaże Playa Bristol i Playa Granda, zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Ponadto obecnie w sąsiedztwie Mar del Plata rozwinęły się inne ośrodki turystyczne, tj. Necochea, Cabo San Antonio, Villa Gesell i Miramar. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą uprawiać tutaj różne sporty wodne m.in. nurkowanie, windsurfing czy kajaki. 
 
Wycieczki
Podróż do Argentyny nie należy do najtańszych. Największą popularnością cieszą się wycieczki objazdowe obejmujące pięć krajów: Chile, Argentynę, Urugwaj, Paragwaj i Brazylię. Przewidziany czas trwania to 15 dni, a średni koszt ok. 12 tysięcy złotych. W programie wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie m.in. Santiago de Chile, Mendozy, Buenos Aires, Montevideo, Wodospadów Iguazu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Copacabany, Góry Corcovado i Sao Paulo. W cenę wycieczki wliczone są przeloty, opłata za komunikację miejską, transfery, noclegi w hotelach i pensjonatach 2 lub 3-gwiazdkowych, wyżywienie (często bez napojów) oraz ubezpieczenia. Inną chętnie wybieraną przez turystów opcją jest zwiedzanie np. Argentyny i Brazylii, Argentyny i Chile lub Argentyny i Urugwaju. Koszt takich wycieczek waha się od 10 do 15 tysięcy złotych. 
 
Wczasy
Najchętniej odwiedzanym miastem Argentyny przez turystów jest stolica tanga, czyli Buenos Aires.  Plaza de Mayo z wielkimi budowlami, katedrą i grobowcem Jose de San Martin, pałac prezydencki - Casa Rosada (Różowy Dom), deptak Calle Floryda, Teatr Kolumba i plac San Martin z Wieżą Anglików niezmiennie od wielu lat zachwycają wczasowiczów. Innymi interesującymi miejscami w Argentynie są: Półwysep Valdes, Cordoba, wodospad Iquazu, jezioro Nahuel Huari, najwyższy szczyt Andów - Aconcagua oraz parki narodowe: Los Alerces, Los Glaciares i Tierra del Fuego.
 
Wczasy w Argentynie są kosztownym przedsięwzięciem. Za bilet lotniczy do Buenos Aires (bez promocji) zapłacimy ok. 4 tys. złotych. Natomiast nolceg w 4-gwiazdkowych hotelach, tj. Own Grand Palermo Soho, Icaro Suites, Esplendor Plaza Francia czy Aspen Square to koszt ok. 400 złotych. Możemy również wybrać 5-gwiazdkowy obiekt np. Alvear Palace Hotele, Four Seasons Hotel Buenos Aires lub Hilton Buenos Aires. Jednak jest to opcja dla bardzo zamożnych osób, ponieważ za nocleg w wymienionych wyżej obiektach zapłacimy ponad tysiąc złotych za noc.  
Popularne miasta: