Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Argentynie

Walutą obowiązującą w Argentynie jest peso (ARS). Do dyspozycji są banknoty o nominałach: 2, 5, 10, 20, 50 i 100 peso oraz bilon: 1, 5, 10, 25 i 50 centavos. Dodatkowo w większości miejsc można płacić dolarami amerykańskimi. W razie potrzeby pieniądze wymienić w kantorach oraz bankach. Dokonując płatności kartami kredytowymi, tj. VISA, MasterCard, American Express bądź Diners Club należy pamiętać o posiadaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość, ponieważ możemy spotkać się z prośbą o uwierzytelnienie danych osobowych. 
 
W marketach za piwo półlitrowe zapłacimy 1,69 dolara, a w restauracji za 0,3 litra od 4 do 7 dolarów. Bilet jednorazowy na metro w Buenos Aires kosztuje 0,5 dolara. Za obiad w niedrogiej restauracji zapłacimy 10 dolarów, ale jeżeli nie chcemy wydawać dużych sum pieniędzy możemy np. zjeść hamburgera za 2 dolary. Chcąc skosztować argentyńskiej kawy o nazwie „chica” (dziewczyna) również musimy przygotować sobie 2 dolary.  
 
Koszty związane z samym pobytem są dość wysokie. Za nocleg w apartamencie z jedną sypialnią, w ścisłym centrum Buenos Aires zapłacimy ok. 470 dolarów. Jeśli zdecydujemy się na spanie poza miastem koszty zmniejszą się o ok. 100 dolarów. Planując wyjazd większą grupą, warto rozważyć możliwość noclegu w apartamencie z trzema sypialniami. Za rezerwację apartamentu w centrum stolicy Argentyny zapłacimy ok. 900 dolarów, a poza miastem ok. 700 dolarów. 
Popularne miasta: