Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Argentynie

Polacy, którzy marzą o przeprowadzce do tego pięknego kraju powinni znaleźć pracę przed wyjazdem z rodzimej ziemi. Obcokrajowcom bardzo trudno znaleźć pracę na miejscu. Argentyna oferuje pracę tylko i wyłącznie dla specjalistów w danych dziedzinach. Największa szansę na znalezienie zatrudnienia mają programiści i osoby związane z nowoczesnymi technologiami. Obecnie poziom bezrobocia w Argentynie wynosi ok. 6,9%.
 
Zarobki
Minimalna pensja dla osoby dorosłej zatrudnionej na pełny etat w Argentynie wynosi 4716 peso (dane za 2015 rok). Pracownicy fizyczni zarabiają ok. 5000 peso, pracownicy Call Center ok. 5500 – 6000 peso, programiści z doświadczeniem powyżej 9000 peso, a kierowcy autobusów ok. 7000 peso. Przedstawione powyżej zarobki dotyczą dużych miast, tj. Buenos Aires. Mieszkańcy prowincji zarabiają znacznie mniej. 
 
Warunki zatrudnienia Polaków
Obcokrajowców poszukujący zatrudnienia w Argentynie nie spotkają żadne trudności, jeśli spełniają wymagania urzędu migracyjnego, tzn. dysponują wizą do pracy i ważnym zezwoleniem na pobyt w kraju - są rezydentami. W zależności od potrzeb można starać się o pobyt stały, tymczasowy lub przejściowy.
 
Firmy, które zatrudniają obcokrajowców będących naukowcami lub absolwentami szkół wyższych i gwarantują zatrudnienie na okres krótszy niż dwa lata, mogą starać się o zwolnienie z płacenia dużej części ubezpieczeń społecznych. Obcokrajowcy, którzy chcą założyć własną firmę na terenie Argentyny muszą mieć pobyt tymczasowy lub stały na terytorium kraju. Natomiast dyrektorzy firm muszą posiadać stały meldunek w Argentynie.  
Popularne miasta: