Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wyspy Kanaryjskie – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najwięcej cennych zabytków Wysp Kanaryjskich znajdziemy na Gran Canarii. Przetrwały tu ślady dawnych plemion prekolumbijskich. Szczególnie warto zobaczyć Groty Malowideł w Galdar. Historycznymi obiektami może się poszczycić stolica wyspy, Las Palmas. Typowo zabytkową dzielnicą miasta jest Vegueta; mieści się tu między innymi monumentalna katedra świętej Anny. Wysoką wartość zabytkową posiada również klasztor Valeron w Santa Maria de Guia.

Inne wyspy także posiadają swoje zabytki. Zalicza się do nich historyczne centrum stolicy Teneryfy, Santa Cruz i w mieście La Orotava. Na wyspie La Palma koniecznie trzeba zaś odwiedzić klasztor Las Nieves.

Ciekawe miejsca
Na każdej z wysp mieszczą się urokliwe zakątki. Jednym z nich są tajemnicze piramidy na Teneryfie, wzniesione przez plemię Guanczów, rdzennych mieszkańców. Odgrywały one istotną rolę w obrzędach religijnych tej kultury. Ponadto każdy powinien odwiedzić parki narodowe wysp: Park Narodowy Cañadas del Teide na Teneryfie, Park Narodowy Parue Nacional de Timanfaya na Lanzarote, z niepowtarzalnym kaktusowym ogrodem Jardín de Cactus oraz Park Narodowy Garanoay z największym na świecie lasem wawrzynowym. Na Lanzarote turystów zachwycą również jaskinie z lawy, Cueva de los Verdes.

Interesującym zakątkiem Gran Canarii jest monolit skalny Roque nublo, o wysokości 1813 m. n. p. m. Warto odwiedzić także słynny park wodny Aqualand Maspalomas. Z kolei wyspa El
Hierro w całości została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Fuerteventura słynie między innymi z młynów wietrznych Molino de Antigua.

Atrakcje turystyczne
Kanary to również wspaniałe, malownicze plaże. Jedno z najpiękniejszych wybrzeży archipelagu to Playa de Cofete na wyspie Fuerteventura. Atrakcją tej wyspy są również wycieczki motorowerami w wulkanicznej scenerii. Ponad 200 km tras rowerowych i trekkingowych posiada również Gomera. Ponadto bardzo znane są wydmy Maspalomas na Gran Canarii. Wyspy są oczywiście rajem dla miłośników sportów wodnych: żeglarstwa, winsurfingu oraz kitesurfingu.

Popularne miasta: