Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy na Wyspach Kanaryjskich

Waluta
Walutą obowiązującą na Wyspach Kanaryjskich jest euro. Obecnie jedno euro stanowi równowartość 4,19 zł (stan na listopad 2014).

Ceny paliw i komunikacji
Litr benzyny bezołowiowej kosztuje na Wyspach Kanaryjskich średnio od 0,99 do 1,12 euro, Diesel 1 euro, natomiast gaz 0,75 euro. Jeśli chodzi o transport publiczny, za przejechanie autobusem odcinka 70 km zapłacimy około 7,5 euro, a za bonobus 12 euro.

Ceny podstawowych produktów spożywczych
Na Wyspach Kanaryjskich nie obowiązuje podatek VAT, dlatego jest tu stosunkowo tanio (około 20% taniej niż w Polsce). Chleb kosztuje około 0,80 euro, masło (200g) 1 euro, makaron (500g) 0,50 euro, woda mineralna (1,5 l) 0,35 euro, pomidory (1 kg) 0,80 euro, banany (1 kg) 0,38 euro. Warto wiedzieć, że kosmetyki i perfumy są tu aż od 40 do 60% tańsze niż w Polsce.

Gdzie warto robić zakupy?
Zakupy spożywcze najlepiej robić w dużych sieciach, takich jak Lidl, Mercadona, Hipertrebol czy Makro. Najświeższe i najpyszniejsze owoce i warzywa można dostać na lokalnych targach, np. Mercado de Nuestra Senora de Africa w Santa Cruz na Teneryfie.

Z kolei pamiątki warto kupować w małych, oryginalnych sklepikach lub w dużych centrach o rozbudowanej ofercie. Turyści polecają szczególnie Centro Comercial San Eugenio na Teneryfie. Na wyspach znajdziemy również outlety, gdzie zarówno tubylcy, jak i przyjezdni często nabywają odzież. Przykładem może być sklep Benettona w Playa de Las Americas (Teneryfa).

Popularne miasta: