Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty na Wyspy Kanaryjskie

Lotniska
Na Wyspach Kanaryjskich mieści się osiem międzynarodowych portów lotniczych. Mieszczą się one na Lanzarote, El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, a Teneryfa posiada dwa lotniska (północne i południowe). Największym z lotnisk Wysp jest Gran Canaria Airport, zlokalizowane 18 km na południe od Las Palmas.

Rocznie obsługuje się tu ponad 10 milionów pasażerów, co sytuuje to lotnisko w grupie najbardziej ruchliwych portów lotniczych Hiszpanii. Na dalszych miejscach znajdują się Reine Sofia na Teneryfie (8 milionów), lotnisko Lanzarote (5, 5 milionów pasażerów) i Aeropuerto de Tenerife Norte, nieopodal Santa Cruz na Teneryfie; gdzie rocznie odprawianych jest ponad 4 miliony ludzi. Na Wyspy latają zarówno duże linie lotnicze, jak i tani przewoźnicy (Ryanair).

Tanie loty i bilety
Najtańsze loty na Wyspy oferuje Ryanair. Cena biletów z Warszawy na Fuerteventurę wynosi 445 zł (w dwie strony). Nie ma jednak połączeń bezpośrednich, czeka nas zatem przesiadka i nocne oczekiwanie w Charleroi.

Połączenia z Polski
Najdroższe są przeloty z Polski na wyspy La Palma i Lanzarote – kosztują średnio 800 – 1000 zł. Oczywiście ceny lotów mogą być również znacznie wyższe (do kilku tysięcy zł). Rejsy z Polski (oprócz Ryanair) oferują linie Norwegian, Smart Wings oraz Travel Service Polska. Podróż organizowana jest z wielu miast: Warszawy, Katowic, Gdańska czy z Wrocławia. Całkowity czas lotu wynosi średnio 11 godzin.

Popularne miasta: