Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Wyspy Kanaryjskie

Wycieczki i wczasy
Wyspy Kanaryjskie stanowią jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych na świecie. Słoneczne Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote czy Fuerteventura to głównie kierunki wakacyjne na wyspach. Turyści mogą liczyć na takie atrakcje, jak odpoczynek na słonecznych plażach, uprawianie sportów wodnych, trekkingu czy jazdy na rowerze. Wyspy to również bajeczny krajobraz: tereny wulkaniczne, góry i tropikalna roślinność. Gran Canaria może się poszczycić zabytkami prekolumbijskimi oraz miastem Las Palmas z historyczną dzielnicą Vegueta. Kulturalnym centrum Teneryfy jest natomiast stolica Santa Cruz.

Ceny tygodniowej wycieczki na Teneryfę oscylują w granicach 2000 zł. Podobne koszty osiągają wyjazdy na inne wyspy archipelagu: Lanzarote lub Fuerteventurę. W celu zwiedzania można oczywiście wykorzystać jedną z wycieczek fakultatywnych. W wypadku Teneryfy zwykle w programie znajduje się objazd wyspy dookoła, wycieczka do Parku Narodowego Del Teide i wąwozu Masca lub wizyta w Siam Park (park wodny). Z kolei jedną z atrakcji na Lanzarote oprócz zwiedzania Parku Timanfaya i Oasis Park jest jeep safari na półwysep Jandia. Ceny pojedynczej wycieczki zwykle mieszczą się w granicach 50 euro.

Plaże
Na Teneryfie turystów zachwycają plaże El Medano: Playa Grande i Playa Tejita. Za jedne z najpiękniejszych uważa się również wybrzeża Fuerteventury: plaże Parku Wydm Corralejo, Playa de Butihondo, Playas de Sotavento czy Playa de Cofete.

Popularne miasta: