Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Waszyngtonu

Decyzja o wyborze sposobu zorganizowania wycieczki do Waszyngtonu zależy od oczekiwań turysty oraz kwoty, którą można przeznaczyć na wyjazd. Przed jego dokonaniem należy zapoznać się z atrakcjami Waszyngtonu i wybrać te, które warto zobaczyć. Następnie przejrzeć ofertę biur podróży w zakresie zwiedzania stolicy Stanów Zjednoczonych. 
 
Decydując się na wycieczkę z biurem podróży należy się przede wszystkim liczyć z większymi kosztami. Trzeba pamiętać, że klient sam musi postarać się o wyrobienie wizy turystycznej. Organizatorzy takiego wypoczynku najczęściej proponują wycieczki objazdowe. W praktyce oznacza to, że podczas 12 lub 14-dniowej wycieczki można zobaczyć wiele atrakcji, z których znane są Stany Zjednoczone. Taki wyjazd obfituje, więc w podziwianie walorów przyrodniczych, pobyt w najbardziej znanych miastach USA czy wycieczki do miejsc o szczególnych znaczeniu. W każdym z nich nie spędza się zbyt wiele czasu. Najczęściej biura podróży przewidują jeden dzień na zwiedzanie Waszyngtonu. Jest to czas wystarczający na zapoznanie się jedynie z podstawowymi atrakcjami tego miejsca. 
 
Przybywa osób, które decydują się na samodzielnie zorganizowane wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Taką formę wybierają ci, którzy chcą nie tylko zwiedzać atrakcje turystyczne, ale i poznać prawdziwe oblicze miasta. Trzeba spędzić przynajmniej kilka dni (a najlepiej tydzień), aby móc zwiedzić Waszyngton. Znajdują się tu ciekawe muzea (z darmowymi wejściówkami) czy miejsca będące pomnikami narodowymi, przybliżającymi wydarzenia z historii Stanów Zjednoczonych. To także miasto urzekające walorami przyrodniczymi i rekreacyjnymi.
 
Taki wyjazd wiąże się także ze zmniejszeniem kosztów wyprawy do USA. Do największych wydatków należy przelot do Stanów Zjednoczonych. Można zmniejszyć koszty, wybierając połączenia z kilkoma przesiadkami (nawet 50% ceny) lub dużo wcześniej rezerwując lot. Kolejnym wydatkiem są noclegi. Jeśli zostaną wcześniej zaplanowane i zarezerwowane, to ich koszty mogą być dużo niższe. Zaoszczędzone na noclegach i przelocie pieniądze umożliwią dłuższy pobyt w Waszyngtonie.
Popularne miasta: