Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Waszyngtonie

Podstawowym warunkiem zatrudnienia jest posiadanie wizy, umożliwiającej podjęcie pracy w Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że w Waszyngtonie ma swoją siedzibę wiele instytucji rządowych, organizacji międzynarodowych czy banków. Ze względu na skupienie władz federalnych działają tutaj grupy lobbingowe czy związki zawodowe. Jest to niezwykle prężnie rozwijający się region, gdzie nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy. Za głównego pracodawcę uważa się rząd, który tworzy większość miejsc pracy. Prężnie rozwijają się także takie branże jak IT czy prawo. 
 
Specyfiką Waszyngtonu jest także zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa narodowego. Wynika to m.in. z faktu, że wiele firm realizuje rządowe kontrakty. W praktyce przekłada się to dokładniejszą weryfikację potencjalnych pracowników, mających brać udział w tych przedsięwzięciach.
 
Jeśli chodzi o zarobki, to są one porównywalne z innymi metropoliami Stanów Zjednoczonych. Z badań wynika, że młode osoby chwalą jakość życia w tym mieście oraz wysokość pensji. Zarobki pozwalają na utrzymanie się w tym mieście i zaoszczędzenie połowy tej kwoty. W Dystrykcie Kolumbii minimalna płaca wynosi prawie 10 USD na godzinę. Na lipiec zaplanowano podwyżkę tej kwoty.
Popularne miasta: