Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Waszyngtonie

Stany Zjednoczone nie należą do tanich krajów. Jednak klient może liczyć na wyprzedaże, które trwają cały rok. Często sięgają one kilkudziesięciu procent. W USA istnieje mnóstwo sklepów o charakterze outletowym. Można tam nabyć produkty dobrych i zazwyczaj drogich marek po znacznie niższych cenach. Nie ma także problemów ze zwrotem towaru. Nie podając przyczyny, można oddać go w ciągu 28 dni. Funkcjonuje także mechanizm zwany „korektą ceny”, czyli „price adjustment". Jeżeli w określonym czasie zakupiony produkt został przeceniony, to wystarczy udać się z paragonem do sklepu i zostanie zwrócona różnica w cenie.
 
W Waszyngtonie na zakupy warto wybrać się do Georgetown. Znajduje się tam wiele butików z markowymi ubraniami, antykwariaty czy galerie. Większość z nich usytuowana jest wzdłuż Wisconsin Avenue i M Street. Będąc w Waszyngtonie, warto także odwiedzić Kramersbooks and Afterwords Café. Jest to lokal, który pełni podwójną funkcję. Jest świetnie zaopatrzoną księgarnię, w której mieści się restauracja. 
 
Karty kredytowe są najbardziej popularnym środkiem płatniczym w USA. Ze względów bezpieczeństwa i wygody zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem z Polski.
Popularne miasta: