Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Waszyngtonie

Podstawowe informacje
Waszyngton jest stolicą Stanów Zjednoczonych. Znajduje się na północnym brzegu rzeki Potomak. Graniczy z dwoma stanami – Wirginia i Maryland. Miasto zostało założone pod koniec XVIII wieku.  Nazwano je na cześć Jerzego Waszyngtona, pierwszego prezydenta USA. To jedyne miasto w Stanach Zjednoczonych, gdzie obowiązuje ustawowy zakaz budowania wieżowców. Warto zaznaczyć, że tutaj znajduje się większość instytucji rządowych. Jest ono także siedzibą wielu organizacji międzynarodowych.
 
Osoby, które decydują się na wyjazd do stolicy Stanów Zjednoczonych nie będą rozczarowane. Na turystów czeka tu wiele turystycznych atrakcji. Chcąc poczuć atmosferę tego miasta, a nie tylko zwiedzić jego zabytki, trzeba spędzić w nim przynajmniej tydzień. Waszyngton jest odbierany przez turystów jak magiczne miejsce przez swoje historyczne dziedzictwo.
 
Atrakcje turystyczne
W centrum Waszyngtonu znajduje się Park Narodowy National Mall. Na niewielkim obszarze można podziwiać wiele atrakcji turystycznych. Tutaj znajdują się najbardziej reprezentacyjne budynki Waszyngtonu z Białym Domem na czele, monumentalne pomniki czy ciekawe muzea. Nationall Mall można zwiedzać przez cały rok. Pełni także funkcję rekreacyjną, ponieważ na terenie miasta znajduje się dużo parków czy obszarów o walorach przyrodniczych.
 
Waszyngton to miasto niezwykle ciekawych muzeów. Znajdują się one na terenie Instytutu Smithsona, utworzonego w XIX wieku.  Znajduje się tam kilkanaście muzeów czy galerii. Są one dostępne niemalże przez cały rok. Nie obowiązują tam płatne bilety wstępu. 
 
Waszyngton to także ważny ośrodek kultury. Tutaj znajdują się najbardziej znane galerie, balety oraz teatry. To także miejsce, które posiada bogate tradycje jazzowe.

 

Popularne miasta: