Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tajlandia – zabytki i atrakcje

Zabytki
Tajlandia może poszczycić się mnóstwem cennych zabytków, w samym Bangkoku znajduje się około 400 buddyjskich i hinduistycznych świątyń. Najstarszą z nich jest Wat Pho z ogromnym posągiem Leżącego Buddy. W mieście wznosi się również Wielki Pałac Królewski z XVIII wieku. Ruiny licznych budowli sakralnych i świeckich zajmują niemal cały obszar miasta Ayutthaya, nazywanego azjatyckimi Pompejami. Jest ono wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Inne zabytkowe rejony to Bang Pa In, Lop Buri lub Nakhon Pathom.

Liczne znaleziska archeologiczne zgromadzono w muzeach w Udon Thani i Khon Kaen na Równinie Korat. W Regionie Północnym miłośnicy historii powinni natomiast odwiedzić  Sukhothai, miejsce będące początkiem cywilizacji plemion tajskich.

Ciekawe miejsca
Turyści odwiedzający Tajlandię szczególnie cenią sobie wypoczynek na jej rajskich plażach. Tajlandzką Riwierą nazywana jest Pattaya na północnym wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Inne znane kurorty to Rayong, Bang Saen czy Ang Sila. Podziw wzbudzają również plaże Phuket oraz plaże na wyspach Ko Si Chang oraz Ko Samet. Z pewnością warto odwiedzić niesamowite hotele na wodzie w Huan Hin, a także wodospady na rzece Pai.

Atrakcje turystyczne
Do niekwestionowanych atrakcji turystycznych można zaliczyć tak zwaną „podróż śmierci”, czyli jazdę koleją przez dolinę rzeki Kwai. Ciekawa jest również wizyta w Muzeum Przełęczy Ognia Piekielnego. Niezapomnianych wrażeń może dostarczyć rafting – spływ rwącą rzeką, np. Mae Klong do wodospadów Ti Lo Su. Turyści ceniący sporty wodne, jak nurkowanie, powinni udać się na Zachodnie Wybrzeże, nad Morze Andamańskie lub do Zatoki Syjamskiej na Wybrzeżu Wschodnim. Szczególnie ciekawym przeżyciem są przejażdżki na słoniach czy safari w rejonie Chiang Mai.

Popularne miasta: