Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Sztokholmu

Informacje ogólne
W okolicach Sztokholmu funkcjonują cztery międzynarodowe porty lotnicze. Największym z nich jest Sztokholm-Arlanda Airport, zlokalizowane 40 km na północ od centrum miasta i 28 km na południowy wschód od Uppsali. Obsługuje ono ponad 19 milionów pasażerów rocznie. Składa się z pięciu terminali i posiada trzy pasy startowe. Obsługuje loty krajowe, międzynarodowe i międzykontynentalne.

Głównymi przewoźnikami portu są: SAS, Aeroflot, Aerosvit, Air Berlin, Air Baltic, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Blue1, Czech Airlines, Delta, easyJet, Finnair, Germanwings, Iberia, KLM, LOT, Lufthansa, Malev, Swiss, Norwegian, TUIfly, Skyways, Turkish Airlines. Lotnisko posiada własną bazę noclegową – znajdują się na nim trzy hotele.

Stockholm-Skavsta Airport to drugi co do wielkości port lotniczy Sztokholmu, znajdujący się ok. 100 km na południe od Sztokholmu. Rocznie obsługuje ono ponad 2,5 miliona pasażerów. Posiada dwa pasy startowe i jeden terminal podzielony na strefę odlotów i przylotów. Działają tu tanie linie lotnicze: Ryanair, Wizz Air oraz Freebird Airlines i Sverigeflyg, Ving, Apollo i Gotlandsflyg.

Lotnisko Bromma usytuowane jest z kolei zaledwie 9 km na zachód od centrum Sztokholmu. Rocznie obsługuje około 2 milionów pasażerów. Posiada tylko jeden terminal. Głównymi przewoźnikami obsługującymi loty międzynarodowe są: British Airways, Brussels Airlines, Malmo Aviation.

Lotnisko Västerås to międzynarodowy port lotniczy usytuowany około 5 km na wschód od centrum Västerås i 110 km od Sztokholmu. Posiada jeden pas startowy i jeden terminal. Znajduje się na nim jedna restauracja i sklep Euroshop. Rocznie lotnisko obsługuje ponad 150 000 pasażerów. Latają tu dwie tanie linie lotnicze: Ryanair i Wizz Air.

Transfer z lotniska
Z lotniska Arlanda można dostać się do centrum Sztokholmu taksówką bezpośrednio z postoju znajdującego się przed terminalem. Dojazd trwa około 45 minut. Można również wypożyczyć samochód firm Avis, Europcar, Hertz, MABI Hyrbilar. Jeśli chodzi o autobusy, co 10 minut kursują tu połączenia linii Flightbus - Flygbussarna AB i Flygturen Swebus AB. Za bilet trzeba zapłacić od 99 do 119 koron. Co 15 minut kursują również pociągi  Arlanda-Express. Na perony można się dostać pomiędzy terminalami 2, 3, 4 a 5 oraz przez halę odlotów Terminalu 5. Dojazd trwa 20 minut, a bilet kosztuje 240 SEK.

Lotnisko Bromma posiada trzy parkingi, na których godzinny postój kosztuje 50 koron, zaś doba 230 koron. Dojazd do centrum zajmuje około 20 minut. Można skorzystać z taksówek sieci Flygtaxi, oferujących transfer w cenie 349 koron. Inną opcją jest dojazd autobusem linii Flightbus – Flygbussarna za około 79 koron.

Na lotnisku Skavsta można wypożyczyć samochód, korzystając z oferty firm takich, jak Avis, Budget, Europcar, Hertz oraz Sixt. Do Sztokholmu prowadzi autostrada E4. Innym dogodnym środkiem transportu są taksówki z korporacji Nyköping Oxelösund i Södertälje, których postój znajduje się tuż przed terminalem.

Dojazd do stolicy trwa 60 minut i kosztuje 1300 koron. Jeśli chodzi o autobusy, linie Flygbussarna oferują transfer do stolicy w cenie 99 – 119 koron. Dojazd zaś trwa około 80 minut. 7 km od lotniska znajduje się również stacja kolejowa (w Nyköping), do której można dojechać taksówką za 200 koron lub autobusem za 21 koron.

Na lotnisku Västerås można wypożyczyć samochód, korzystając z oferty firm: Avis, Europcar, Hertz, Sixt. Blisko portu lotniczego znajduje się parking długoterminowy i krótkoterminowy. Taksówką korporacji Flygtaxi, Taxi Västerås, Taxi Kurir można dostać się do centrum Vasteras za około 150 koron.

Transfer z lotniska zapewnia także kilka linii autobusowych, z których jedna - Linia Flightbus - Flygbussarna AB kursuje do centrum Sztokholmu za około 99 – 119 koron. Dojazd zajmuje 75 minut. 5 km od lotniska usytuowana jest również stacja kolejowa Västerås Central.

Połączenia z Polski
Tanie loty z Polski do Sztokholmu oferują linie Wizz Air i Ryanair. Już za 38 zł można odbyć lot w obie strony (głównie na lotnisko Skavsta). Ponadto rejsy do Sztokholmu obsługują przewoźnicy: LOT, Lufthansa, Norwegian czy KLM, które oferują przeloty na lotnisko Arlanda. Wyloty odbywają się z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic, Wrocławia i Rzeszowa. Średni czas przelotu to 1 godzina i 50 minut.  

Dane kontaktowe:
Swedavia Arlanda Airport
190 45 Stockholm-arlanda
Szwecja
Telefon:+46 10 109 10 00
[email protected]
www.arlanda.com

Stockholm Skavsta Airport AB
General Schybergs Plan 22, 611 92 Nyköping, Szwecja
Telefon:+46 155 28 04 00
e-mail: [email protected]

Stockholm-Bromma Airport
SE-168 67 Bromma
Sweden
+46 8-797 68 00
e-mail: bromma.a
www.brommaairport.se

Västerås Airport
721 31 Västerås
Sweden
Tel: +46 021-805600
e-mail: [email protected].
www.vst.nu

Popularne miasta: