Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Sycylię

Wycieczki
Jeśli chodzi o biura podróży, warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek objazdowych po Sycylii. Można bowiem objechać niemal całą wyspę, zobaczyć najważniejsze zabytki, a przy okazji wypocząć. Na przykład podczas siedmiodniowej wycieczki istnieje możliwość odwiedzenia Taorminy i Etny, Syrakuz wraz z Riwierą, Wysp Liparyjskich, Agrigento, Doliny Świątyń, Katanii i Palermo. Tygodniowy wypad tego typu to koszt około 2700 zł. W cenie znajduje się transfer samolotem, przejazdy autokarem, noclegi w dwu i trzygwiazdkowych hotelach oraz śniadania. Co więcej, zwykle istnieje również opcja dodatkowego wykupu tygodniowego wypoczynku na Sycylii. Całość kosztuje wówczas około 4200 zł.

Wczasy
Biura podróży oferują przede wszystkim wczasy na Sycylii, ze względu na malownicze krajobrazy i gorące plaże. Tygodniowy pobyt „all inclusive” w okolicach Noto w ofercie promocyjnej kosztuje około 1750 zł, bliżej Palermo (Santo Stefano di Camastra) około 1850, w pobliżu Terrasini 2000 zł. Hotele najczęściej zlokalizowane są w atrakcyjnej okolicy, a amatorzy zwiedzania mogą zawsze skorzystać ze środków komunikacji publicznej i udać się do większych ośrodków miejskich, jak Palermo czy Katania.

Plaże
Za jedną z najpiękniejszych sycylijskich plaż uważa się tę w San Vito Lo Copo, zlokalizowaną 30 km od Trapani. Jest to wspaniałe, rozległe, piaszczyste wybrzeże, posiadające łagodne zejście do morza. Inna, warta odwiedzenia plaża znajduje się w rezerwacie Isola dei Conigli na Lampeduzie. Miejsce to znajduje się pod ochroną, ponieważ żółwie morskie składają tu jaja. Nie można zatem przebywać na plaży w nocy i obowiązuje zakaz żeglowania łodziami.

W okolicach Palermo warto odwiedzić plażę w miejscowości Mondello, w Trapani z kolei mieści się wiele malowniczych plaż, np. Lido Paradiso. W znanej miejscowości turystycznej Cefalu wspaniała plaża znajduje się w centrum starówki.

Z pewnością podczas wizyty na Sycylii, powinno się zobaczyć niezwykłe plaże Wysp Eolskich. Są one bowiem czarne – pokryte wulkanicznym piaskiem lub kamieniste. Skaliste plaże znajdziemy również w okolicach Syrakuz. Najbardziej urokliwe spośród wybrzeży tej okolicy to: Fanusa, Arenella, Ognina czy Fonatane Bianche.

Popularne miasta: