Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy na Sycylii

Waluta
Walutą obowiązującą na Sycylii jest euro. Jedno euro stanowi obecnie równowartość 4,096 zł (stan na czerwiec 2014).

Ceny paliw i komunikacji miejskiej
Ceny paliw na Sycylii są wysokie. Za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy około 1,90 euro, za Diesel zaś 1,70 euro. Jeśli chodzi o komunikację miejską, jej ceny różnią się w zależności od miasta. W Palermo połączenia autobusowe obsługuje AMAT, za bilet 90-minutowy zapłacimy tu około 1,50 euro. Z kolei przejazd pociągiem z Palermo do Trapani to koszt około 8 euro.

Ceny podstawowych produktów spożywczych
Za bułkę zapłacimy na Sycylii około 0, 35 euro, za 100 g szynki 1,90 euro, 1 kg tuńczyka 20 euro, 1 kg makaronu 1,20 euro, 1 kg ryżu 2 euro, puszka pomidorów 0,90 euro, za 100 g mięsa mielonego. 100 g fileta z kurczaka kosztuje 1,10 euro, 1 litr oliwy 3 euro, pudełko herbaty Lipton 2,50 euro, 1 kg cukru 1,50 euro, czekolada 1,20 euro.

Gdzie warto robić zakupy
W dużych miastach, np. w Palermo zakupy warto robić na targach i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o produkty spożywcze. Jednym z takich miejsc jest np. targ Ballaro w Palermo. Przy Via Sant Agostino mieści się z kolei targ z odzieżą, w Vuccirii natomiast targ rybny. Wyspy Eolskie słyną z wyrobów artystycznych, więc jeśli chcemy przywieźć z wyspy oryginalną pamiątkę, warto się tam wybrać.

Duże centra handlowe zlokalizowane są raczej na przedmieściach. W Palermo mieści się wiele sklepów Carrefour. Ponadto jedzenie w rozsądnych cenach można nabyć w sieciach Conad i Coop.
 

Popularne miasta: