Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi na Sycylii

Sycylia cieszy się wśród turystów niesłychaną popularnością, dlatego posiada rozbudowaną ofertę noclegową. Największą bazą hoteli dysponują duże miasta, np. Palermo – kulturowa stolica wyspy. Mieszczą się tu setki obiektów noclegowych o różnorodnym standardzie i cenach. Znajdziemy więc hotele, w których zapłacimy kilkaset złotych za dobę, np. Hotel Posta – 534 zł za dwuosobowy pokój ze śniadaniem czy Residenza d’Aragona – 406 zł. Najbardziej luksusowe hotele oferują z kolei noclegi za powyżej 2000 zł, np. Hotel Florio Opera. Do ekskluzywnych obiektów zaliczają się również Ibis Styles Palermo czy Massimo Plaza Hotel. Nocleg kosztuje tu około 1200 zł.

Bardziej rozsądnych cen możemy się spodziewać w Trapani. Doba w hotelu dobrej klasy kosztuje średnio 300 – 500 zł. Można wymienić Residenze La Gancia oferujący apartamenty z widokiem na morze. Znajduje się tu również sporo pensjonatów typu B&B – np. Casa Trapanese za cenę około 200 zł. W Katanii również czeka na nas szeroka oferta – od ekskluzywnych hoteli typu Hotel Valentina - w granicach 3200 zł po tanie pensjonaty i hostele.

Najtańsze noclegi na Sycylii oscylują w przedziale 70 – 200 zł za noc. Taką cenę zapłacimy w na przykład w świetnie usytuowanym pensjonacie City-In Hostel B&B w Katanii, mieszczącym się tuż przy zabytkowej katedrze, w komunikacyjnym centrum miasta. Za niecałe 200 zł przenocujemy w B&B Dimora Del Principe w Trapani lub w Palermo w Hostelu Agata; 100 zł w LoL Hostel Siracusa w Syrakuzach, 170 zł w B&B Sicily in Love w Taorminie.

Popularne miasta: