Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty na Sycylię

Lotniska
Na Sycylii mieszczą się trzy duże międzynarodowe porty lotnicze. Są to Lotnisko Palermo, Lotnisko Trapani-Birgi oraz Lotnisko Katania. Palermo Airport to główny port lotniczy na wyspie – znajduje się 35 km na zachód od centrum miasta, w miejscowości Punta Raisi; rocznie obsługuje ponad 4 miliony pasażerów. Katania Airport to z kolei największy port lotniczy mieszczący się 5 km na południe od Katanii. Rocznie odprawia się tu ponad 5 milionów pasażerów. Lotnisko Trapani położone jest natomiast 15 km na południe od metropolii, pełni funkcję portu cywilnego i wojskowego. Latają tu między innymi tanie linie Ryanair.

Połączenia z Polski
Bezpośrednie loty z Polski na Sycylię odbywają się jedynie na lotnisko Trapani Birgi. Czas przelotu wynosi średnio 2 godziny i 35 minut. Loty obsługują linie Ryanair, a ceny biletów są zróżnicowane w zależności od terminu i czasu rezerwacji. Loty do Palermo oraz na lotnisko Katania odbywają się z przesiadkami: w Brukseli, Frankfurcie czy Monachium. Lot trwa zwykle około 4 godziny i 35 minut. Loty organizowane są z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Bydgoszczy i Szczecina. Obsługują je linie Lot, Lufthansa, Austrian Airlines czy Air Berlin.

Tanie loty
Najtańsze loty na Sycylię wahają się w granicach 300 – 400 zł w obie strony, choć zdarzają się przeloty promocyjne nawet za sto kilkadziesiąt zł. Takie ceny można znaleźć w ofercie Ryanaira na lotnisko Trapani Birgi.

Popularne miasta: