Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Nowej Zelandii

Zorganizowane wczasy
Nowa Zelandia należy do kategorii krajów egzotycznych. Z tego powodu wycieczki do tego rejonu świata nie są najtańsze. Sam bilet lotniczy z Warszawy do Auckland plasuje się w cenie od około 4000 zł. Za zorganizowany kilkunastodniowy pobyt w tym kraju (z przelotem i podróżą autokarem, ale własnym wyżywieniem) zapłacimy od 12 do 21 tysięcy złotych. Bardzo atrakcyjne wydają się wycieczki wynajętym samochodem osobowym, ponieważ dają one dużą swobodę zwiedzania poszczególnych atrakcji. Tak zorganizowana 12-dniowa eskapada wyniesie nas około 5 – 7 tysięcy złotych.

Samodzielna eskapada
Dla turystów spragnionych przygód dobrym pomysłem będzie zwiedzanie Nowej Zelandii we własnym zakresie. Kraj ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć hosteli, a w okresie letnim można również korzystać z camperów i busów oraz pól namiotowych. Za pobyt w namiocie płaci się od 10 do 20 dolarów za osobę, w co wlicza się również korzystanie z kuchni i prysznica.

Plaże
Nowa Zelandia to raj dla miłośników plażowego wypoczynku. Plaże o rozmaitym ukształtowaniu oferują możliwość opalania, pływania, surfowania i nurkowania. W okolicach Auckland najczęściej wybieraną plażą jest Muriwai Beach. W zachodniej części kraju znajdują się plaże skaliste, z niesamowitym czarnym piaskiem. Często wybierana przez turystów jest Iron Sand. Poor Knigts Islands oferuje wspaniałe warunki do nurkowania. Piękna plażą piaszczystą z widokiem na wulkan jest Ohope Beach, a także Tauranga Bay w Northland. Podobne plaże są zlokalizowane w Parku Narodowym Abel Tasman.

Popularne miasta: