Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Nowej Zelandii

Waluta
Walutą obowiązującą w Nowej Zelandii jest dolar nowozelandzki (NZD). W przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie jego wartość wynosi około 2,6 złotego, co stanowi około 75 % wartości dolara amerykańskiego i australijskiego.

Ceny
Nowa Zelandia jest krajem ocenianym przez turystów jako raczej drogi – ceny są średnio 20 % wyższe niż w Polsce. Z tego powodu przyjezdni korzystają raczej z dostępnych cenowo hosteli i komunikacji miejskiej. Stołują się zaś w barach szybkiej obsługi lub gotują we własnym zakresie. Jeśli chodzi o ceny hosteli – wydatek za pokój zaczyna się od 60 NZD w górę, przy czym dla posiadaczy karty członkowskiej, którą można wykupić za kilkadziesiąt dolarów, oferowane są zniżki do 20%.

Standardowy posiłek w taniej restauracji mieści się w granicach 15 – 20 dolarów. Za produkty żywnościowe trzeba zapłacić np. od 4 – 6 dolarów za chleb, 5 NZD za kilogram pomidorów, 10 NZD za 40 dkg sera. Do najtańszych sieci spożywczych należą New World, PAK’n Save, Foodtown, Woolworths, Countdown.

Ceny transportu są uzależnione od przejechanej odległości i wahają się od 100 do 1300 dolarów. Autobusem dalekobieżnym Intercity można przejechać obie wyspy za około 1300 NZD. Kurs promem między wyspami kosztuje około 80 dolarów.
 

Popularne miasta: