Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Mołdawii

 
Wycieczki
Biura podróży oferują wycieczki autokarowe do Mołdawii. W zależności od programu czas trawania takiej podróży to 7 lub 8 dni. Cena za wyjazd na 7 dni to wydatek ponad 1100 zł. Dodatkowo należy zapłacić np. za pokój jednoosobowy lub wyjazd z konkretnego miasta. Na trasie wycieczki znajdą się m.in. takie miasta jak: Satu Mare, Sapanta, Voronet, Suczawa, Balti, Soroca, Rudi, Kiszyniów, Cricova, Targu Neamt, Bistrita. Cena za wycieczkę autokarową trwającą 8 dni to koszt ok. 1800 zł.
 
Jeśli interesuje nas zwiedzanie Mołdawii pod kątem szlaku winnego, z którego to państwo słynie to także biura podróży są dostosowane do takich wymagań. W programie wycieczki znajdą się najsłynniejsze piwnice winne np. Cricowa. Na winnym szlaku nie zabraknie degustacji lokalnego wina, a przy okazji można zwiedzić inne, istotne zabytki np. Kiszyniowa. Podczas rezerwacji wycieczki trzeba zwrócić uwagę, czy przypadkiem degustacje nie są dodatkowo płatne (ceny wahają się do 25 do 50 euro) oraz czy za wstępy także trzeba zapłacić. 
 
Niektóre biura łączą zwiedzanie Mołdawii z Rumunią, wtedy też można poznać kulturę obu krajów. Cena za taką wycieczkę wyniesie ok. 1200 zł. 
 
A może chcemy, aby na naszym szlaku oprócz Mołdawii znalazły się także Rumunia i Bułgaria? Taka wyprawa (8-dniowa) odbywa się już nie autokarem, a samolotem i będzie nas kosztować ok. 2100 zł. 
 
Wczasy
Do Mołdawii możemy jechać samodzielnie własnym autem, jednak przy przekroczeniu granicy należy pamiętać o uiszczeniu opłaty drogowej. Samodzielnie możemy kupić bilet lotniczy - loty międzynarodowe obsługuje lotnisko w Kiszyniowie, które znajduje się w odległości 15 km od centrum, skąd można dojechać autobusem, zatem nie ma problemu z komunikacją. 
 
Kiedy warto jechać?
Okres letni rozpoczyna się już w połowie maja, a kończy we wrześniu. Najwięcej deszczu spada w lipcu, za to jesień w Mołdawii jest ciepła, długa i słoneczna.
 
Gdy chcemy udać się na wycieczkę do Mołdawii najlepiej zdecydować się na urlop latem lub jesienią. Z pewnością nie będziemy wyczerpani codziennym zwiedzaniem, gdy pogoda będzie nieco chłodniejsza, a tak jest we wrześniu, wtedy też prawie nie pada. Wiosną i jesienią pogoda jest zmienna, dni słoneczne i ciepłe występują na przemian z chłodnymi i deszczowymi.
Popularne miasta: