Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Malezji

Wycieczki i wczasy
Duża część kosztów związana z podróżą do Malezji wiąże się z przelotem, ponieważ jest to kraj egzotyczny, zlokalizowany na krańcu Azji Południowo-Wschodniej. Z Polski do Malezji nie ma lotów bezpośrednich, obecnie najtańszą opcję rejsu oferują linie Qatar Airways z przesiadką w mieście Doha za około 2000 zł.

Można oczywiście wybrać się na wycieczkę zorganizowaną przez biura podróży. Zwykle mamy do wyboru objazd lub wypoczynek albo obie te możliwości. Podróż z biurem do Malezji obejmujący tygodniowy pobyt i zwiedzanie to koszt ponad 8000 zł. W planie wycieczek znajduje się najczęściej wizyta w stolicy państwa – Kuala Lumpur, lasy deszczowe parku Taman Negara, Malakka, Góry Camerona oraz wyspy, np. Langkawi. Na Borneo można odwiedzić centrum rehabilitacji orangutanów.

Niejednokrotnie biura oferują wycieczki łączące objazd po Malezji z innymi azjatyckimi krajami, jak np. Tajlandia lub Singapur.

Plaże
Z pięknych plaż słyną wschodnie rejony Borneo oraz wybrzeża wyspy Langkawi, tuż przy granicy z Tajlandią. Wiele atrakcji turystycznych oferują plaże nieopodal Georgetown, stolicy regionu Penang. Można tu nurkować, żeglować i uprawiać inne sporty wodne. Znanym wybrzeżem jest też Pantai Teluk Belanga (jedna z 10 najpiękniejszych plaż świata).

Popularne miasta: