Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Malezja - kultura i religia

Malezja jest państwem wielokulturowym – mieszkają tu Malajczycy, Chińczycy, Hindusi i wiele małych plemion,  dlatego możemy w tym kraju spotkać dużą różnorodność tradycji i obyczajów. Świadczy o tym sam rozkład świąt – w Malezji obchodzi się chiński Nowy Rok, Deepavali (hinduski festiwal świateł) czy Święto Boga Małp. Ponadto mieszkańcy czerpią dużo radości ze świętowania Międzynarodowego Festiwalu Latawców w maju oraz Międzynarodowego Festiwalu Bębnów, który kończy czerwcowe zbiory ryżu.

Kultura malajska jest niezwykle barwna i ciekawa. Każda zamieszkująca tu grupa etniczna posiada odrębne tradycje. Organizowane są np. wyścigi bawołów i zwody konne plemienia Bajau czy tańce poszczególnych plemion. Jedno z nich – Iban z wyspy Borneo w przeszłości uprawiało praktyki ludożercze. Ludność Malezji jest gościnna i otwarta na turystów. Obowiązujące języki to malajski oraz angielski.

Religia
Dominującą religią w Malezji jest islam, jego wyznawcy stanowią ponad 63% populacji tego kraju. Dalej znajdują się buddyzm (17%) i chrześcijaństwo (9,5%). Ponadto w Malezji praktykowany jest hinduizm oraz religie plemienne.

Popularne miasta: