Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Malediwy

Wycieczki
Malediwy to rajskie wyspy, uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Malownicze plaże, lazurowe laguny, wspaniałe rafy koralowe i egzotyczna przyroda tworzą idealną scenerię, w której można spędzić niezapomniane wakacje. Do głównych atrakcji na Malediwach należą nurkowanie, snorkeling, surfing, narty wodne czy wędkarstwo. Ponadto w stolicy kraju, mieście Male, znajdują się cenne zabytki, jak siedemnastowieczny Meczet Piątkowy o ścianach z rzeźbionych korali oraz Pałac Sułtana.

Malediwy można odwiedzić na własną rękę, choć należy się spodziewać raczej sporych wydatków. Z Polski do tego kraju nie ma bezpośrednich lotów rejsowych, obecnie najtańsze połączenia oferują linie Qatar Airways z przesiadką w mieście Doha (około 1900 zł). Loty odbywają się na lotnisko Male na wyspie Hulhule. Pomiędzy wyspami funkcjonuje natomiast transport wodny lub lotniczy.

Wczasy
Wczasy organizowane przez biura podróży są również kosztowne. Ceny tygodniowego wyjazdu z przelotem, zakwaterowaniem, ubezpieczeniem i podstawowym wyżywieniem mieszczą się w granicach od 6000 do 8000 zł.

Plaże
Malediwy mogą poszczycić się najpiękniejszymi plażami na świecie. Malownicze atole dostarczają niesamowitego widoku i przeżyć. Krajobraz tworzą błękitne laguny i białe koralowe plaże. Ewenementem jest występujące tu zjawisko plaż świecących nocą na niebiesko. Wynika ono z bioluminescencji mikroskopijnych roślin. Do najpiękniejszych plaż zalicza się te w kurortach Villingili, Bandos czy Meeru.

Popularne miasta: