Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Malediwy – regiony turystyczne, podział administracyjny

Podział administracyjny
26 atoli malediwskich dzieli się na 20 atoli administracyjnych i jedno miasto stołeczne – Male. Na czele poszczególnych atoli administracyjnych stoi naczelnik.

Regiony turystyczne
Głównymi regionami koncentracji ruchu turystycznego są atole Male, Baa, Raa oraz atol Ari. Pierwszy z nich dzieli się Północny i Południowy Atol Male. W części północnej leży stolica kraju, bez wątpienia najczęściej odwiedzane miejsce na całych Malediwach. W mieście zobaczymy wspaniałe zabytki, a co więcej na całej wyspie będziemy mieć okazję ponurkować w lazurowej lagunie i podziwiać rafy koralowe. Kurortem słynącym z nurkowania jest np. Emboodhu na Południowym Atolu Male. Ponadto istnieje tu świetnie rozwinięta infrastruktura rekreacyjno-hotelowa. W każdym kurorcie znajdziemy korty tenisowe, salony SPA, kluby fitness, sauny, baseny itp.

Atol Baa to 64 wyspy o malowniczym krajobrazie. W okresie letnim w wodach morskich można spotkać płaszczki i rekiny. Główne atrakcje to oczywiście nurkowanie i snorkeling, słyną z tego zwłaszcza Maddoo Giri czy Dhonfan Thila. Ponadto wyspy są znane z wyrobów oryginalnego rękodzieła.

W obrębie atolu Raa hotele usytuowane są tylko na jednej wyspie. Stolicą regionu jest Ugoofaaru, gdzie znajdziemy liczne statki rybackie. Świetnie rozwinięty turystycznie jest atol Ari. W południowej części znajduje się muzeum rybackie i tradycyjna malediwska wioska. Możemy się tu zapoznać z lokalną kulturą, strojami i obyczajami.

Popularne miasta: