Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Kopenhagi

Informacje ogólne
W okolicach Kopenhagi mieści się lotnisko Kopenhaga-Kastrup Airport. Jest on zlokalizowany na wyspie Amager, 8 km na południowy wschód od centrum stolicy Danii. Lotnisko posiada cztery terminale: jeden przeznaczony dla lotów krajowych, dwa obsługujące połączenia międzynarodowe (2 i 3) oraz CPH Go dla najtańszych przewoźników. Rocznie odprawianych jest tu ponad 22 milionów pasażerów. Kastrup dysponuje trzema pasami startowymi.

Na terenie lotniska znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i bary. Ponadto można tu skorzystać z usług kosmetycznych czy fryzjerskich. Lotnisko posiada kawiarenki internetowe, sale zabaw dla dzieci oraz loże dla VIP-ów.

Połączenia krajowe zapewniają tacy przewoźnicy, jak Cimber Air, Norwegian oraz Scandinavian Airlines System (SAS). Loty międzynarodowe obsługują zaś między innymi Adria Airways, Aer Lingus, Aeroflot, Aerosvit Airlines, airBaltic, Air Berlin, Air Canada, Air France, Air Greenland, Air Greenland operated by Jet Time, Atlantic Airways, Austrian Airlines operated by Tyrolean Airways, B&H Airlines British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Czech Airlines, Danish Air Transport, Delta Air Lines.

Transfer z lotniska
Do centrum Kopenhagi można dostać się z lotniska samochodem, taksówką, autobusem, pociągiem lub metrem. Port lotniczy posiada 8600 miejsc parkingowych, pierwsze 15 minut postoju jest bezpłatne. Można również wypożyczyć samochód, usługę tę oferują firmy: Hertz, Avis, Budget. Europcar i Alamo Copenhagen. Dojazd do centrum miasta zajmuje około 25 munut.

W pobliżu lotniska znajdują się przystanki autobusowe (przed terminalami 2 i 3). Do centrum miasta można się dostać liniami Movia 5A, 35, 36, oraz Gråhundbus 999. Ponadto kursują tu autobusy dalekobieżne do Szwecji i Norwegii – Swebus, GoByBus i Bus4Y.

Pod terminalem nr 3 mieści się stacja kolejowa. Kursują tu pociągi regionalne i międzyregionalne oraz międzynarodowe obsługiwane przez DBS (Duńskie Koleje Państwowe). Ponadto w terminalu 3 mieści się stacja metra M2 (Lufthavnen). Kursy odbywają się co 4 – 6 minut. Przejazd do centrum Kopenhagi trwa około 15 minut.

Połączenia z Polski
Loty do Kopenhagi odbywają się z takich miast, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Poznań. Tanie połączenia z Polski oferują przede wszystkim linie Norwegian i SAS. Lot z Krakowa można zarezerwować w cenie już od 157 zł. Średnio jest to ponad 500 zł za przelot tam i z powrotem. Inni przewoźnicy, u których można znaleźć promocyjną ofertę, to LOT i Air Baltic (w granicach 300 – 450 zł). Minimalny czas przelotu wynosi godzinę. Najczęściej podróż trwa jednak dłużej - około godziny i 20 minut.

Dane kontaktowe
Lufthavnsboulevarden 6
2770 Kastrup, Dania
Telefon: +45 32 31 32 31

Popularne miasta: