Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kopenhaga - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki Kopenhagi
Jednym z najstarszych zabytków stolicy Danii jest Katedra Marii Panny, wzniesiona na początku XIII wieku. To najważniejszy duński kościół, będący jednocześnie miejscem koronacji władców tego kraju.

W czasie wizyty w Kopenhadze należy koniecznie odwiedzić również pałace królewskie: barokowy Amalienborg (zamieszkiwany przez rodzinę królewską w okresie zimowym) i letnią rezydencję Rosenborg. Z kolei na wyspie Slotsholmen w dawnym zamku królewskim Christiansborg mieści się obecnie siedziba duńskiego parlamentu, Folketing.

Swoistym symbolem Kopenhagi, miasta w którym mieszkał Hans Chrisian Andersen, jest rzeźba Małej Syrenki wykonana przez Edvarda Eriksena. Ze stolicą Danii kojarzy się również powszechnie Okrągła Wieża przy kościele świętej Trójcy, z jakiej rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Warto też odwiedzić dawne fortyfikacje, czyli Cytadelę Kastellet.

Ciekawe miejsca
Jednym z najbardziej interesujących miejsc Kopenhagi jest dzielnica Christiania, która stanowi rodzaj miasta w mieście. Christiania powstała w latach 70., została założona przez społeczność hipisowską i od tego czasu posiada odrębny status i własne niezależne prawa. Na terenie dzielnicy obowiązuje zakaz fotografowania i filmowania. Co więcej, nie wolno tu biegać po ulicach, ponieważ jest to odczytywane jako zachowanie podejrzane. Dzielnica słynie z handlu marihuaną i haszyszem.

Z Kopenhagą kojarzy się również stuletni browar Carlsberga. Można tu nie tylko spróbować wyśmienitego trunku, ale również zwiedzić zabytkowe zabudowania.

Atrakcje turystyczne
Główną atrakcją turystyczną Kopenhagi są słynne Ogrody Tivoli, czyli ogromny rozrywkowy kompleks. Składają się na niego wspaniałe ogrody, kluby, kawiarnie, restauracje, a także karuzele i górskie kolejki. Melomani mogą tu posłuchać wielu koncertów muzycznych, a miłośnicy baletu i pantomimy obejrzeć przedstawienie teatralne.

Inne atrakcje Kopenhagi to na przykład zoo, park rozrywki Bakken, planetarium Tycho Brahe, Teatr Królewski czy Opera Królewska. Ponadto miasto posiada liczne muzea, z których ważniejsze to Muzeum Rekordów Guinessa, Duńskie Muzeum Filmu czy Muzeum Narodowe.

Wycieczki do Kopenhagi
Najtańsze loty do Kopenhagi oferują linie WizzAir – w promocji można wykupić bilet nawet za 80 zł. Średnio kosztuje on jednak około 300 zł. W wypadku noclegu w hostelu trzeba liczyć się z opłatą powyżej 100 zł. Doba w hotelu średniej klasy zaczyna się od około 300 zł.

Czterodniową zorganizowaną wycieczkę do Kopenhagi promem z Gdyni można nabyć w cenie około 1200 zł. Jednodniowy promowy rejs do Kopenhagi ze Świnoujścia połączony ze zwiedzaniem miasta to koszt około 190 zł.

Popularne miasta: