Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Indonezji

Wycieczki
Wizyta w Indonezji to świetny pomysł na egzotyczną wycieczkę. Jeśli mamy zamiar zwiedzić dużą część tego kraju, warto skorzystać z ofert biur podróży, które zapewniają kompleksowe objazdy po Indonezji. Najkrótszy czas wycieczki to zwykle 14 dni, za co zapłacimy średnio 7000 – 8000 zł. Można również skorzystać z opcji dłuższego wyjazdu – na 24 dni. Jest to już nieco droższa wycieczka, kosztuje bowiem ponad 15 tysięcy zł.

Program objazdu obejmuje oczywiście największe atrakcje Indonezji. Można zatem spodziewać się wizyty w Dżakarcie, podziwiania orangutanów na Sumatrze, zwiedzania świątyni buddyjskich Borobudur czy obejrzenia wulkanu Bromo o wschodzie słońca. Ponadto czas umili rejs po archipelagu Małych Wysp Sundajskich oraz odwiedziny Parku Narodowego Komodo ze słynnymi waranami.

Wczasy
Dłuższe opcje zwiedzania Indonezji oferowane przez biura podróży zawierają również wypoczynek. Najczęściej jest to pobyt na rajskiej wyspie Bali, która cieszy się największą popularnością wśród turystów. Można tu nie tylko opalać się na malowniczych plażach, ale także nurkować, żeglować czy wspinać się na wulkaniczne szczyty. Bali posiada świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną – wiele kurortów, hoteli i restauracji.

Plaże
Wśród najpiękniejszych plaż w Indonezji wskazuje się te na wyspie Kei (w Raja Ampat), ponadto na wyspach Togian i Pulau Weh oraz Gili (Trawangan i Gili Meno). Na Bali jedną z najpopularniejszych jest plaża w Kucie.

Popularne miasta: