Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Indonezja – zabytki i atrakcje

Zabytki
Indonezja kojarzy się przede wszystkim z rajskimi krajobrazami, słońcem i ciepłym morzem, jednak kraj ten posiada również cenne zabytki. Wiele z nich mieści się w stolicy państwa – Dżakarcie, na wyspie Jawa. Można tu podziwiać Stare Miasto z zabytkowym Ratuszem oraz największy w południowo-wschodniej Azji meczet Mesjid Istiqlal. Ponadto cała Jawa słynie ze wspaniałych buddyjskich i hinduistycznych świątyń. Za jedną z najważniejszych uznaje się świątynię Borobudur, nieopodal miasta Magelang. Posiada ona charakterystyczną piramidalną konstrukcję z czworobocznymi tarasami.

W okolicach Yogyakarty mieści się z kolei zespół hinduskich budowli sakralnych – Prambanan. Najwyższa ze świątyń wznosi się aż na 47 metrów wysokości. Budowle poświęcone są hinduskim bóstwom: Brahmie, Wisznu i Sziwie. W Yogyakarcie znajduje się również pałac sułtański Kareton, wybudowany pod koniec XVIII wieku.

Ciekawe miejsca
Do najciekawszych miejsc w Indonezji należy Park Narodowy Komodo, obejmujący trzy wyspy: Komodo, Rinca i Padar, a także kilka mniejszych wysepek. To na tych terenach żyją największe jaszczurki na świecie – warany.

Wyjątkowe atrakcje przyrodnicze posiada każda indonezyjska wyspa. Jawa słynie z czynnych wulkanów i niesamowitego wulkanicznego krajobrazu. Sumatra posiada wspaniałe lasy równikowe, w których bytują dzikie zwierzęta: nosorożce, słonie, lamparty czy tygrysy. Celebes to natomiast wyspa orchidei i egzotycznych motyli.

Atrakcje turystyczne
Jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Indonezji jest wschodnia część Jawy, gdzie mieści się wiele atrakcyjnych nadmorskich kurortów. Ponadto wielkim zainteresowaniem cieszy się wyspa Bali. Zobaczymy tu wulkany, jeziora, lasy palmowe i pola ryżowe. Bali to turystyczny raj – wypoczynek na malowniczych plażach można bowiem połączyć ze zwiedzaniem tysięcy świątyń i kapliczek. Do miejscowych atrakcji należą również wspinaczka na Gunung Apung, nurkowanie wokół wraku Liberty oraz surfowanie na wysokich falach.

Popularne miasta: