Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Indonezja - kultura i religia

Indonezja jest krajem niejednolitym etnicznie, co wpływa na jej wielokulturowość. Praktycznie każda wyspa ma swoją odrębną tradycję i obyczajowość. Oprócz wielu nacji takich, jak Jawajczycy, Malajowie czy Madurowie w Indonezji zamieszkują plemiona (np. w środkowym Borneo), które prowadzą tryb życia odizolowany od reszty kraju.

Największymi osiągnięciami artystycznymi Indonezyjczyków są dzieła z dziedziny malarstwa i rzeźby. Kraj ten słynie z oryginalnych rzeźb wykonywanych w kamieniu. Ponadto ważnymi składnikami kultury są taniec i śpiew. Towarzyszą one również procesjom religijnym.

Indonezyjczycy są narodem bardzo bezpośrednim i otwartym. Łatwo nawiązują znajomości i okazują życzliwość w stosunku do turystów. Wybierając się do Indonezji, warto pamiętać, że występuje tam zupełnie odmienne od europejskiego podejście do czasu. Punktualność nie ma tu dużego znaczenia, co widać choćby w swobodnym traktowaniu rozkładów jazdy komunikacji.

Religia
Religią dominującą w Indonezji jest islam, którego wyznawcy stanowią 87% ludności. Drugą grupę wyznaniową stanowią chrześcijanie: protestanci i katolicy (10% populacji). Pozostałe znaczące wyznania to natomiast buddyzm i hinduizm.

Popularne miasta: