Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Gruzji

Wycieczki
Jeśli chcemy zwiedzić całą Gruzję, możemy to oczywiście zrobić na własną rękę lub korzystając z ofert biur podróży. Wycieczki objazdowe po tym kraju obfitują w wiele atrakcji. W planie zwykle znajduje się zobaczenie Tbilisi, krainy winorośli – Kachetii i podziemnych winiarni Kwareli. Możemy również liczyć na zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche, poznanie religijnego centrum Gruzji – Mcchety oraz wycieczkę na górę Adżarii. Na pewno będziemy również mieli okazję odwiedzić nadmorski kurort Batumi. Ośmiodniowa wycieczka tego typu kosztuje około 2700 zł od osoby.

Wczasy
Gruzja to także świetny pomysł na wypoczynek. Największą popularnością pod tym względem cieszy się oczywiście wybrzeże Morza Czarnego. Biura podróży oferują tygodniowy wyjazd za nieco ponad 2000 zł. Przy okazji można skorzystać z wycieczek fakultatywnych i zwiedzić Batumi, Kutaisi czy Zugdidi. Koszt pojedynczej wycieczki waha się w granicach od 45 do 100 USD.

Plaże
Gruzja w swojej zachodniej części na dostęp do Morza Czarnego. Znajdują się tu piękne, kamieniste plaże z widokiem na ośnieżone szczyty gór. Za najpiękniejsze uchodzą wybrzeża w okolicach kurortu Batumi. Ponadto warto zobaczyć malownicze plaże w pobliżu Ureki, słynące z czarnego piasku o właściwościach magnetycznych. Plaże te wywierają bardzo korzystny wpływ na działanie układu krążenia, układu oddechowego oraz na system nerwowy. Popularne plaże mieszczą się również w rejonie Kobuleti.

Popularne miasta: