Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Dublinie

Aktualne oferty pracy w Dublinie można sprawdzić m. in. na stronach www.irelandjobs.pl oraz www.dublin24.net. Warto także skorzystać z pomocy rodziny lub znajomych, którzy pracują w Irlandii. Oferty pracy w Dublinie częściej są skierowane do mężczyzn. Pracodawcy szukają mechaników, spawaczy, kierowców lub kucharzy. Pracę znajdą także specjaliści z branży IT. Wiele rodzin poszukuje niań dla swoich dzieci oraz sprzątaczek.

Zarobki

Wysokość pensji minimalnej w Irlandii nie zmienia się od kilku lat. Dorosły pracownik może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8,65 euro/h. Około 7 euro/h zarabiają pracownicy z najkrótszym stażem pracy. Zazwyczaj obowiązuje tygodniowy system wypłat.

Warunki zatrudnienia

W celu podjęcia pracy w Dublinie należy udać się do biura Social Welfare, gdzie zostanie nam nadany PPS Number. Jest to odpowiednik NIP-u. Rynek pracy w całej Irlandii został otwarty dla Polaków w 2014 roku. Nie jest zatem wymagana zgoda na pobyt oraz podjęcie pracy w tym kraju.

Popularne miasta: