Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Dublinie

Dublin to jedno z najdroższych miast w Europie. W ciągu ostatnich miesięcy wzrosły m.in. ceny wynajmu mieszkań. Jeśli chodzi o wakacyjny pobyt, to najlepiej robić zakupy w znanych nam supermarketach typu Lidl czy Tesco. Butelka wody (1,5 l) kosztuje 1 euro, natomiast chleb 2 euro. Mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają także sklep SPAR.

Za obiad w restauracji zapłacimy 12-15 euro, natomiast wypicie kawy w kawiarni będzie nas kosztować 2,5 euro. W pamiątki dla rodziny i znajomych zaopatrzymy się w sieci sklepów Carroll's.

Najpopularniejsze ulice handlowe w Dublinie to Grafton Street oraz Henry Street. Znajdziemy tam sklepy z odzieżą, kawiarnie czy sklepy z pamiątkami. Jedne z najsłynniejszych centrów handlowych w mieście to George's Street Arcade oraz Stephen's Green Shopping Centre. Warto także udać się do sklepu Penneys na O'Connell Street, w którym kupimy dobrej jakości odzież.

Popularne miasta: