Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dublin - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki

Do Dublina można się wybrać o każdej porze roku. Jednym z najważniejszych zabytków w mieście jest katedra św. Patryka. Koniecznie trzeba zwiedzić także Zamek Dubliński oraz uniwersytet Trinity College ze Starą Biblioteką. Warto również udać się do katedry Kościoła Chrystusowego. W Dublinie znajduje się także Muzeum Narodowe oraz Galeria Narodowa, a także Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych i Muzeum Pisarzy Dublińskich.

Atrakcje

W wolnej chwili warto pospacerować ulicą Temple Bar, gdzie znajdziemy wiele pubów oraz sklepów. Jeśli chcemy skosztować piwa w najstarszym pubie w Irlandii, udajmy się do The Brazen Head. Znana turystom jest także uliczka O' Connell Street oraz główna ulica handlowa – Grafton Street. Koniecznie trzeba zwiedzić także destylarnię whisky Jameson oraz browar Guinness. Z kolei 17 marca na ulicach miasta odbywa się wielka parada mieszkańców, którzy w ten sposób obchodzą Dzień św. Patryka, patrona kraju.

Wycieczki

Biura podróży najczęściej oferują swoim klientom wycieczki objazdowe po Dublinie lub całej Irlandii. Cena 3-dniowego pobytu w Dublinie to koszt ok. 1700 zł (1 osoba). W trakcie wycieczki zwiedzimy najważniejsze zabytki w mieście  m.in. katedrę św. Patryka. Możemy także sami zaplanować swój pobyt w stolicy Irlandii. Bilet na podróż autokarem kosztuje ok. 550 zł (Polonia Transport), z kolei za lot do Dublina zapłacimy od ok. 200 do kilkuset złotych w sezonie wakacyjnym. Warto wcześniej zarezerwować bilety na podróż, wtedy ich koszt nie będzie zbyt duży.

Popularne miasta: